Jak probíhá montáž venkovních rolet?

Uvažujete nad pořízením venkovních rolet? Skvělá volba! Ještě před jejich pořízením je vhodné zjistit si, jak probíhá samotná montáž, aby vás nic nepřekvapilo.
Hned na začátku je potřeba říct si, že v nabídce produktů Minirol od společnosti BUILDING Shutter Systems nabízíme hned čtyři typy venkovních rolet.

Rozlišujeme:
  • předokenní rolety
  • zaomítací rolety
  • nadokenní rolety
  • a rolety do překladů
 
Podle tohoto výběru se liší i samotná montáž.
 
Předokenní rolety můžete pořídit i pro dodatečnou montáž – rekonstruujete-li svůj rodinný dům či modernizujete byt, jedná se o ideální řešení, které nevyžaduje větší stavební úpravy. Roletový box zůstává viditelný nad okny.
02Obrazek2.png
Zaomítací rolety už svým jménem naznačují, že se montují pod omítku nad okenním otvorem. Pokud plánujete pořízení rolet, jejichž úložný box zůstane očím skrytý pod fasádou, je třeba s takovou úpravou počítat už před samotnou stavbou či rekonstrukcí.
 
Nadokenní rolety se zabudovávají společně s montáží nových oken. Benefitem tohoto typu rolet je možnost volby: můžete si vybrat, jestli se vám více zamlouvá box viditelný, nebo zabudovaný pod fasádu. Nadokenní rolety se hodí nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce.
 
Nadokenní rolety zabudujete společně s oknem. Krycí box můžete umístit viditelně, nebo ho rovnou zapustíte do konstrukce přímo pod fasádu.
02Obrazek3.png 
Rolety do překladů jsou elegantní varianta, kterou velmi doporučujeme klientům ve fázi projektování novostavby. Venkovní rolety se v tomto případě zabudují do překladu nad oknem. Kromě jeho původní – nosné – funkce se stane i úložištěm roletového boxu. Samotnou roletu můžete do boxu namontovat klidně až po zkolaudování celé stavby.

Samotná instalace rolet

Montáž u nás probíhá ve dvou fázích a předchází jim pečlivé vyměření oken, aby venkovní rolety perfektně seděly do otvoru.
  1. Nejprve je nutné namontovat roletový box. Ať už nadokenní, tak i ten, který bude ukrytý pod omítkou – montér se zde zaměřuje na ukotvení pouzdra pro vodicí profily. V případě zaomítacích a nadokenních rolet je nyní ten pravý čas, kdy může nastoupit stavební firma a dokončit práci na fasádě.
  2. Druhým krokem je samotná instalace žaluzií do připraveného boxu a ukotvení vodicích profilů. Pokud jste si zvolili elektrické ovládání rolet, přichází na řadu i jeho zprovoznění. Ve finále montéři zkontrolují, že veškeré pohyby rolet fungují hladce.
 Samotná montáž venkovních rolet není nijak zvlášť složitá. Ze zkušenosti vám však doporučujeme nechat tento krok na specializovaných pracovnících. Nejen, že budete mít rolety mnohem rychleji nainstalované a v provozu, ale zároveň se vyhnete případným nepříjemnostem způsobeným nesprávnou montáží.
 
 

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech