Garážová rolovací vrata

Rolovací garážová vrata tvoří inteligentní prvek Vašeho domu. Konstrukční řešení garážových vrat umožňuje maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy.

Garážová vrata Minirol se mohou umístit i do prostor, kde to s jinými typy vrat nelze. Rolovací vrata Minirol vyrábíme v těchto řadách:

BASIC 

 • základní provedení s maximální šířkou do 4500 mm s motorickým pohonem (možnost i manuálního ovládání) 
 • max. plocha 12 m2

​COMFORT

 • vrata s maximální šířkou až 5600 mm s motorickým pohonem
 • možnost varianty s mřížovinou
 • s inovativním pojezodvým systémem
 • max. plocha 20 m2

LARGE

 • max. šířka podle lamely až 6 m
 • max. plocha 20 m2

Přehled inovací.
 

 • Ochrana majetku
 • Úspora místa
 • Prosvětlení garáže
Kontaktujte nás
Ke stažení
Výhody

Ochrana majetku

Díky použití pevných hliníkových lamel s vysokou tuhostí a ochranou proti nadzvednutí rolovací garážová vrata dokonale zabezpečí objekt před nevítanými hosty.

Úspora místa

Jednou z největších předností rolovacích vrat je úspora místa pod stropem garáže, které pak můžete využít pro jiné účely.

Prosvětlení garáže

Rolovací garážová vrata lze osadit lamelami s okénky neboli průhledovými lamelami. Je tak zajištěno prosvětlení vnitřního prostoru garáže.

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat!
800 400 115 info@minirol.cz

Barevná provedení

Jedním z důležitých prvků rolovacích garážových vrat je také jejich barva. Díky vlastní moderní práškové lakovně nalakujeme vrata na přání zákazníka do jakéhokoliv odstínu dle vzorníku barev RAL. Barva může být laděna do výraznějších odstínů, nebo pouze tak, aby zapadla do svého okolí. Více se o barevném provedení dozvíte zde.

upraveny_upraveny_gvrata-(1).jpg

Vratové lamely

Výplně vrat jsou tvořené vratovými lamelami. Rolovací garážová vrata Minirol jsou určena pro privátní použití nebo pro průmyslové použití. Podle toho, kde se vrata využívají se mění i druh lamel, ze které jsou vrata vyrobena. V průmyslovém použití se lamely dělí dále na jednostěnné a dvoustěnné.

Montáž

Rolovací garážová vrata s boxem jsou určena pro exteriér, lamely jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, prachu a nečistotám zvenčí. Druhá varianta - rolovací garážová vrata bez boxu jsou určena pouze pro interiér, jelikož lamely nejsou chráněny.

Montáž vrat se odvíjí od jejich umístění, jestliže vrata montujeme za otvor, hřídel vrat je uvnitř místnosti a vyžaduje se zde tedy prostor při montáži v interiéru. Při umístění před otvorem a do otvoru není nutné mít prostor, jelikož se jedná o montáž v rámci exteriéru. Instalace vrat je možná bez stavebních úprav.

Rozměry

Výška až 5 m a šířka až 6 m při celkové ploše až 20 m2, to jsou maximální rozměry, kterých mohou dosáhnout rolovací garážová vrata Minirol. Rozměry vrat se liší podle jednotlivých druhů lamel, z nichž se vrata skládají. Jaké jsou limity rozměrů jednotlivých druhů se dozvíte zde.

upraveny_gv1-(2).jpg

Bezpečnost

Ochrana proti nadzvednutí vrat je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Vrata tak dokonale splňují bezpečnostní funkci a chrání daný objekt před nevítanými hosty zvenčí.

Samotná vrata a ovládací prvky jsou vázány dodržením bezpečnosti provozu a dalších předpisů dle českých technických norem. Jedním ze specifických a nejdůležitějších bezpečnostních prvků je tzv. pádová brzda, která zabraňuje samovolnému odvinutí lamel z hřídele a nekontrolovanému pádu vratové výplně.

Technické údaje pro motory

Řízení vrat je zprostředkováno pomocí nástrčných a řetězových pohonů GfA. Motory jsou třífázově s převodovkou, která v sobě zároveň integruje tzv. pádovou brzdu. Výkon motoru je u všech variant (tj. TS 959, TS 970, TS 971, TS 971-XL, TS 981 a TS 981-XL) stejný, a to 3,00 kW.

Rolovací garážová vrata s boxem

Rolovací garážová vrata jsou složena z lamel, které se po stranách pohybují ve vodicích lištách a nahoře se rolují do viditelného boxu. Nejsou proto tak náročné na prostor jako například sekční garážová vrata. Ochrana proti nadzvednutí vrat je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Rolovací vrata jsou díky svému jednoduchému a estetickému provedení vhodná do každé garáže. Rolovací vrata pro rodinné domky jsou vyrobena z hliníku a splňují požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Rolovací garážová vrata bez boxu

Rolovací garážová vrata jsou konstruovaná z do sebe vzájemně zamčených hliníkových lamel. Lamely jsou pro ještě lepší izolační vlastnosti zatepleny PUR pěnou a jsou navíjeny na hřídel bez horního krycího boxu. Ochrana proti nadzvednutí vrat je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Rolovací vrata bez krycího boxu je možné umístit pouze uvnitř objektu.

Ovládání garážových vrat

Garážová vrata Minirol dodáváme na elektrické ovládání a radiově řízené ovládání (na ovladač). V případě výpadku elektrického proudu je možné využít záložní manuální ovládání na kliku. Pohon pro garážová vrata je součástí nabídky a porovnání cen.

Cena garážových vrat

Zaujala Vás nabídka garážových vrat na míru? Nemáme k dispozici unifikovaný ceník, protože každá dodávka je specifická. Kontaktujte naše obchodní partnery pro cenovou nabídku nebo přímo porovnání cen garážových vrat (alternativ).
 

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech