Garážová rolovací vrata

Hledáte-li estetické a funkční řešení pro uzavření vaší garáže, zvolte garážová vrata od SUYS. Naše rolovací vrata vám dávají možnost zachovat elegantní a čistý prostor uvnitř garáže.

Vrata jsou složena z lamel, které se při otevírání navíjejí do krycího boxu. Umístění boxu si můžete zvolit dle vaší potřeby - nad otvorem nebo přímo v otvoru. Montáž našich vrat je rychlá a obejde se bez stavebních úprav. Vrata můžete ovládat dálkovým ovladačem nebo manuálně pomocí kliky v případě, že vypadne proud. 

Základní informace o rolovacích garážových vratech SUYS

Jsou vhodné do soukromého sektoru
Mají prvky proti nadzvednutí
Jsou snadno opravitelné – stačí vyměnit jen jednotlivé lamely

Basic

 • základní provedení s maximální šířkou do 4500 mm
 • možnost motorického pohonu nebo manuálního ovládání
 • max. plocha 12 m2
Basic

Comfort

 • vrata s maximální šířkou až 5600 mm s motorickým pohonem
 • možnost varianty s mřížovinou
 • s inovativním pojezdovým systémem
 • max. plocha 20 m2
Comfort

Large

 • max. šířka podle lamely až 6000 mm
 • max. plocha 20 m2
Large

Možnosti umístění boxu

S boxem
Vrata ve standardním provedení lze nainstalovat do starších budov, ale i do novostavby s dokončenými povrchovými úpravami. Bal vratového křídla je včetně navíjecího mechanismu uložen v krycím boxu. Tak křídlo chrání před vnějšími vlivy, například před prachem.

V naší nabídce BUILDING Shutters najdete čtyři velikosti boxů ve čtvercovém provedení se zkosenou čelní hranou. Box na rolovací vrata můžeme namontovat na vnější nebo vnitřní stranu otvoru. Potřebujete-li to vymyslet jinak, umíme instalaci i přímo do otvoru s krycím boxem orientovaným do interiéru či exteriéru. Uložení hřídele je pevné, nebo plovoucí.

Bez boxu
Výrobek instalujeme i bez boxu, ale ideálně do provozů, kde se příliš nepráší. Sestava vrat totiž neobsahuje krycí plechy ani boční kryty konzol.

Možnosti montáže

Garážová vrata BUILDING Shutters lze nainstalovat třemi způsoby:
 • za stavební otvor (pravé rolování)
 • před stavební otvor (levé rolování)
 • do stavebního otvoru (levé i pravé rolování)
Za otvor 
Jedná se o standardní montáž rolovacích vrat v interiéru – na vás je výběr, zdali vzít model s boxem, nebo bez boxu. Vrata nesnižují světlou výšku otvoru, ale je nutné počítat s prostorem pro jejich montáž. 

Před otvor
Přesně naopak jako u montáže za otvor: nyní se bavíme o standardní montáži rolovacích vrat v exteriéru. Tato vrata lze instalovat pouze v provedení s boxem. Vrata nesnižují světlou výšku otvoru. Vhodná jsou i v případě, kdy není nutné zachovat prostor (nadpraží) uvnitř garáže. 

Do otvoru
Varianta využívaná ve všech ostatních případech. Hliníkový box rolovacích vrat snižuje výslednou světlou výšku otvoru. Tato vrata lze instalovat pouze v provedení s boxem. 

Montáž vrat do stavebního otvoru si vyberete buď s boxem do interiéru, nebo do exteriéru. V obou případech si můžete zvolit přidání clony překladu, která stabilizuje spodní hranu zadního dílu boxu proti nežádoucímu samovolnému průhybu či průhybu způsobeného větrem.

Ke každé z těchto variant můžeme připojit prvky nouzového ovládání, aby se vrata dala otevřít a zavřít i při nečekaném výpadku elektrické energie.

Bezpečnost a pohodlné ovládání

 • Pojistka proti odrolování
  Rolovací garážová vrata BUILDING Shutters myslí i na nejmenší detaily. Třeba na pojistku proti odrolování, aby v případě poruchy motoru lamely nespadly prudce dolů.
 • Optoelektronická lišta
  A bezpečnost řešíme hned dvakrát. Tentokrát použitím optoelektronické lišty, která zajišťuje, aby se vrata při najetí na překážku okamžitě zastavila. Následně se navinou nazpět.
 • Infrazávora
  Systém, který využijete například ve chvíli, kdy chcete automaticky zavřít vrata po výjezdu automobilu nebo načasovat otevírání vrat. Infrazávora je bezpečnostní prvek, který zastaví vrata v případě přerušení signálu v prostoru vrat. Na bocích vjezdu do garáže nainstalujeme dvě elektronická čidla, která přijímají a vysílají tento signál.
 • Světelná mříž
  Návrh profilu vodicí lišty GL177 nám umožnil integrovat inovativní bezpečnostní prvek, tzv. světelnou mříž. Garážová vrata takto zabezpečíme v celé světlé šířce otvoru, a to až do výšky 2,5 m. Naruší-li osoba či překážka plynulý pohyb vratového křídla, vrata zastaví a zahájí zpětný chod.
 • Řízení vrat
  Řízení vrat jsme vyřešili využitím moderních řídicích jednotek s možností přímého napojení všech bezpečnostních i zabezpečovacích prvků, stejně jako např. osvětlení garáže. Vrata můžete ovládat na dálku ovladačem o frekvenci 868 MHz s plovoucím kódem a dalšími funkčními prvky.