Vyzrajte na zastínění balkonů v panelovém domě

Článek
Vyzrajte na zastínění balkonů v panelovém domě
Bytové domy dokáží být, co se týká světelnosti, tvrdým oříškem. Když se do okna opře ostré odpolední slunce, nepříjemně svítí do očí. Když ale zatáhnete závěsy, máte najednou v bytě šero. Co s tím? Vyberte si stínění odpovídající vašim potřebám.

Možností balkonového stínění je hned několik

Z nabídky si můžete vybrat například mezi roletami nebo moderními a dnes velmi oblíbenými screeny. Lamelové rolety přináší řadu výhod díky svojí pevnosti. Nejen, že dokáží výborně odstínit světlo, ale také chrání okno před vnějšími vlivy jako je vítr, déšť nebo sníh. Pokud máte byt ve spodním patře, tak vám přijde vhod i to, že fungují jako účinná ochrana proti vniknutí zlodějů.

Screeny jsou látkové rolety, které si oblibu získaly především svojí propustností světla. Ta samozřejmě závisí na použitém materiálu, ale jejich technologie vždy umožňuje odstínění velké části světla, a přitom ponechává průhled zevnitř ven bez ztráty kontaktu s okolím. Vysoká odolnost použitých tkanin pak zajišťuje ochranu okna a dlouhou životnost stínění.

Jak se stínění na balkon ovládá?

Přestože slouží lamelové i screenové rolety k venkovnímu použití, rozhodně se nemusíte obávat složitého ovládání. Způsobů je totiž hned několik.
  • Ruční ovládání – Jedná se o nejjednodušší způsob ovládání. Do vašeho interiéru jsou zavedené vodící řetízky, kterými můžete bez větší námahy rolety i screeny stáhnou přesně do požadované výšky.
  • Motorické ovládání – Toužíte-li po moderní domácnosti, kde vše funguje na jednoduchý povel, zvolte motorické ovládání. Pouhým stisknutím tlačítka spustíte rolety dle potřeby díky elektrickému a zcela tichému motorku. Tato varianta navíc prodlužuje životnost pomocí plynulého pohybu při spouštění i vytahování rolet.
  • Rádiové ovládání – K motorickému ovládání si můžete přiobjednat i ovládání na dálku. Nemusíte tak chodit přes celý byt a jen stisknete tlačítko. Ve hře je i automatické ovládání podle času i intenzity světla, kdy speciální senzor ovládá rolety za vás.
Podívejte se na naše screeny a venkovní rolety a nechte si zpracovat cenovou nabídku zdarma na venkovní stínění přesně podle vašich požadavků.