Průmyslová rolovací lamelová vrata

Průmyslová vrata často slouží k uzavření výrobní haly, továrny, skladu, hangáru, depa a dalších objektů, ve kterých je kladen požadavek na možnost průjezdu velkých dopravních prostředků.

Průmyslová vrata jsou určena především pro náročné provozy s vysokou intenzitou používání. V oblasti průmyslového sektoru jsou kladeny velmi vysoké nároky na životnost, variabilitu, funkčnost a bezpečnost uzavření stavebního otvoru. Aby byly všechny tyto požadavky splněny, vrata musí mít dokonale promyšlenou konstrukci a precizní provedení profilů. V praxi se díky svým vlastnostem používají stále častěji jako náhrada sekčních průmyslových vrat. V naší nabídce naleznete velká vrata do haly nebo skladu, atypická, vjezdová nebo neprůstřelná vrata.

 • Široká škála lamel a povrchů
 • Úspora místa a ekonomický provoz
 • Maximální bezpečnost, kvalitní pohony
Kontaktujte nás
Ke stažení
 • Prospekty
  • Průmyslová vrata
   ×
   Stažení souboru
   E-mail
 • Technické listy
 • Minirol.Download.ColorSampler
 • Minirol.Download.montageInstructions
 • Technické nákresy
Výhody

Maximální bezpečnost, kvalitní pohony

Pro výrobu vrat používáme léty prověřené kvalitní pohony. Vrata jsou vybavena standardními bezpečnostními prvky podle normy EN 13241-1. Dále je možné vrata vybavit dodatečnými bezpečnostními prvky podle požadavku uživatele nebo podle použitého způsobu řízení.

Široká škála lamel a povrchů

Průmyslová rolovací vrata je možné vyrobit z různých typů lamel, materiálů a s různou povrchovou úpravou lamel. Vybírat můžete jednostěnné, dvoustěnné, zateplené, nezateplené, speciální rychloběžné, protipožární a s přerušeným tepelným mostem. Z povrchových úprav nabízíme pozinkované, přírodní nebo lakované lamely dle RAL. Vrata vyrábíme z oceli, hliníku a nerezu.

Úspora místa a ekonomický provoz

Průmyslová rolovací vrata mají minimální požadavky na volný prostor pro montáž a provoz. K dalším přednostem průmyslových vrat patří jednoduchá opravitelnost v případě mechanického poškození a snadná údržba bez nutnosti pravidelných výměn pomocných konstrukčních prvků, jako jsou například torzní pružiny u sekčních vrat.

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat!
800 400 115 info@minirol.cz

Lamely

Průmyslová vrata se nejčastěji skládají z jednostěnných nebo z dvoustěnných lamel, dalšími variantami jsou lamely zateplené, nezateplené, speciální rychloběžné, protipožární a s přerušeným tepelným mostem. Vratové lamely se vyrábějí z hliníkového nebo ocelového plechu. Některé typy lamel nabízíme v provedení z nerezové oceli, tento typ lamel má svoje využití v agresivním prostředí, kde je potřeba zvýšená ochrana vrat.

gvrata2-(2).jpg

Barevná provedení

Průmyslová rolovací vrata tvoří lamelová výplň v hliníkovém provedení povrchu a v případě použití ocelových lamel je povrch ošetřen zinkováním. Pro zlepšení vzhledu a životnosti vratového křídla lamely lakujeme transparentním lakem. Stejně jako u všech našich výrobků i zde je možnost nalakovat vrata na přání zákazníka podle vzorníku barev RAL a dosáhnout tak požadovaného vzhledu. Více se o barevném provedení dozvíte zde.

Pohony

Pohon průmyslových vrat závisí od jejich velikosti. Vrata s menšími až středními rozměry pohání elektrický třífázový nástrčný motor, vrata s velkými a nadstandardními rozměry využívají řetězového pohonu. Oba druhy pohonů standardně vybavujeme integrovaným frekvenčním měničem pro dosažení vysoké rychlosti otevírání vrat a plynulého rozjezdu.

pv_2-(1).jpg

Řídící jednotky

Řízení elektrického pohonu je řešeno pomocí základní analogové či digitální řídící jednotky s ovládací klávesnicí. Digitální řídící jednotka je moderní a plně automatizovaná, provoz vrat je tak naprosto bezpečný a bezporuchový. Plná automatizace vrat představuje širokou škálu certifikovaných bezpečnostních prvků zajišťujících bezpečnost provozu podle evropských předpisů a norem.

Systém

Pokud se bojíte ztráty řídícího ovladače nebo vybitých baterií, rozhodně doporučujeme pokročilý systém řízení rolovacích průmyslových vrat pomocí přídavného GSM modulu. Ovládání vrat funguje na principu prozvonění nebo napsání jednoduchých krátkých textových zpráv (SMS) GSM modulu z vašeho mobilního telefonu. Tento způsob řízení není omezen či ovlivněn dosahem klasického rádiového signálu a je dostupný z jakéhokoliv místa s pokrytím mobilní sítí GSM.

Rolovací průmyslová vrata - INDUSTRIAL

Komplet rolovacích vrat INDUSTRIAL se skládá z lamelového pancíře, vodicích lišt a pevných nebo pojezdových konzol s hřídelí, na kterou se navíjí pancíř. Průmyslová garážová vrata jsou vybavena bočním pohonem a řízením GfA Elektromaten. Vrata je možné vyrobit v mnoha různých provedeních na míru dle požadavků zákazníka. Ať už se jedná o typ lamely, rychlost otevírání a zavírání, požadavky na řízení a ovládací prvky, povrchovou úpravu pancíře apod. Kromě standardní řady INDUSTRIAL v nabídce najdete i variantu vrat SIMPLE, kterou jsme vyvinuli na základě požadavků zákazníků. Jedná se o konstrukčně jednodušší a méně variabilní systém při současném zachování požadavků na bezpečný a bezproblémový provoz.

Rychloběžná průmyslová vrata - INDUSTRIAL-SL

Principiálně se jedná o shodná vrata jako INDUSTRIAL s tím rozdílem, že pancíř vrat tvoří speciální lamela BP100ISL. Pohon vrat je vybaven frekvenčním měničem. Maximální rychlost otevírání je až 1,7m/s. V závislosti na rozměru vrat. Rychloběžným pohonem s frekvenčním měničem je možno vybavit i vrata z lamely BP95FE. V tomto provedení je možná max. rychlost otevírání až 0,6m/s.

Speciální průmyslová vrata

Podle požadavku zákazníka vyrábíme i vrata vybavená elektronikou do výbušného prostředí, rozměrově atypická vrata, vrata s pancířem z neprůstřelných lamel apod. Kontaktujte nás se svoji poptávkou.

Cena průmyslových vrat

Zaujala Vás nabídka průmyslových rolovacích vrat? Nemáme k dispozici unifikovaný ceník na průmyslová vrata, ke každé zakázce přistupujeme individuálně. Kontaktujte naše obchodní partnery a společně najdeme to nejlepší řešení.


5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech