Zlepšete svůj spánek s venkovními roletami

Článek
Zlepšete svůj spánek s venkovními roletami
Slyšeli jste už někdy o pojmu cirkadiánní rytmus? Pokud ne, pak zbystřete, protože právě on může být důvodem, proč se vám v noci špatně spí.

Máte pocit, že se vaše tělo řídí nějakými vnitřními hodinami? Není to jen váš dojem, ale skutečný fyziologický jev. Takzvaný biorytmus nebo jinak také cirkadiánní rytmus je pravidelný 24hodinový cyklus a pomáhá nám řídit i střídání bdělosti a spánku.

A právě na spánek – a zejména jeho kvalitu – má náš cirkadiánní rytmus zásadní vliv. Určitě už se vám stalo, že když jste šli večer brzy spát, po probuzení jste se cítili svěží a odpočinutí. Důvodem bylo správné nastavení spánkového harmonogramu. A naslouchat svůj cirkadiánní rytmus byste měli i z dalších důvodů. Více energie, dobrá nálada, nižší hladina stresu, lepší trávení a metabolismus, silnější imunita i lepší paměť – to všechno jsou jevy, které ovlivňuje, když se dobře vyspíte.

Jak pomáhají ke kvalitě spánku venkovní rolety?

Ke kvalitnímu spánku, a tedy i správnému nastavení cirkadiánního rytmu, vám významně pomohou venkovní rolety. Dokáží totiž odstínit sluneční paprsky na libovolně dlouhou dobu. Naše speciální hliníkové lamely vám navíc poskytnou v ložnici absolutní tmu. A právě spánek v co největší tmě je pro regeneraci těla velmi důležitý. 

Naše rolety SUYS navíc hravě zapojíte do chytré domácnosti prostřednictvím aplikace. Na mobilním telefonu, tabletu či počítači si jednoduše nastavíte přesný čas jejich zatahování a vytahování. A ráno se už můžete nechat probudit slunečními paprsky – ale až ve chvíli, kdy sami chcete vstávat.

TIP: Chcete se dozvědět více o propojení rolet s chytrou domácností? Přečtěte si, jak ovládat venkovní rolety odkudkoliv.

Na závěr se vás ještě zeptáme, jestlipak víte, jak vypadá ta správná tma pro spánek? Ideálně tak, že když si nastavíte před obličej ruku, stejně ji neuvidíte. Pokud spíte doma zatím jen v šeru, pořiďte si venkovní rolety ještě dnes.