Screenové clony - rolety proti slunci

Screenové clony, zkráceně screeny (nebo screenové rolety, rolety proti slunci), jsou typem stínicí techniky, který se umísťuje na venkovní straně okna nebo prosklené stěny. Screenové rolety umožňují průhled ven, takže zůstáváte v kontaktu s okolím. Pomocí venkovní screenové rolety snadno a efektivně zastíníte okna či prosklené plochy malých i velkých formátů. Venkovní screenové clony jsou vhodné pro všechny typy obytných, občanských a administrativních budov, ale i k zastínění zimních zahrad, teras, altánů, zahradních domů apod.

  • Úspora energie
  • Ochrana proti větru, hmyzu, dešti a prachu
  • Regulace světla za stálého kontaktu s okolím
  • Screeny v pergolách
  • Záruka 5 let na vybrané komponenty
Technické poradenství přímo u vás, ozvěte se nám.
800 400 115 info@minirol.cz
Handscreen
Tato novinka nalezne uplatnění především tam, kde není, nebo je velmi obtížné připojení k elektrické síti.
Více zde
Zipscreen
Screenová roleta Zipscreen, známá také jako Lockscreen, svým technickým propracováním dotváří moderní vzhled rodinných domků i administrativních budov.
Více zde
Screen
Jedná se o moderní prvek stínící techniky, který dodá budově moderní a nadčasový vzhled.
Více zde
Cablescreen
U tohoto systému screenové rolety je látka vedená pomocí nerezového vodícího lanka, které je při pohledu z interiéru téměř neviditelné.
Více zde
Zatemňovací rolety
Existuje několik způsobů, jak místnosti zcela zatemnit. Předokenní exteriérové stínění - screenové clony - vám může tento požadavek velmi snadno a elegantně zajistit.
Více zde

Regulace světla za stálého kontaktu s okolím

Moderní architektuře vévodí velké prosklené plochy, kterými nám do interiéru proudí dostatek světla. Screenová roleta Vám pomůže regulovat světlo, výhled do venkovního prostředí zůstane zachován, ale pohled zvenčí do místnosti screen naopak nedovolí.

Úspora energie

Hlavní funkční částí screenových rolet je tkanina, která díky svému složení dokáže částečně pohltit a odrazit sluneční energii a tím zabránit ohřívání interiéru. V letním období pomocí screenové rolety snížíte teplotu v místnosti až o několik stupňů, čímž ušetříte náklady spojené s klimatizací. Vychladit interiér je až 3x nákladnější než jej vytopit!

Ochrana proti větru, hmyzu, dešti a prachu

V případě, že necháte otevřená okna a staženou screenovou roletu, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. Screenové clony ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy. V uzavřené poloze Vám zipscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.

Screenové clony v pergolách

Screenové rolety si nemusíme dávat do souvislostí pouze s okny. Screenové clony Minirol jsou vhodné pro zastínění vašeho odpočinkového místa, jako je např. balkón, zimní zahrada, terasa, altánek, zahradní dům nebo pergola. Screenová tkanina nejen místo příjemně zastíní, ale díky své prodyšnosti větrá a zároveň slouží jako ochrana před hmyzem nebo nečistotami z okolí, využít ji tak můžete v parném dni a nebo naopak při nepříznivém počasí, kdy prší nebo silně fouká. Clona elegantně uzavře jinak otevřený prostor pergoly a navodí příjemný pocit bezpečí. Venkovní posezení tak bude podle potřeby kryté a vzdušné zároveň.

Ovládání

V dnešní době můžete mít screenové clony na elektrický pohon nebo rádiové řízení, nemusíte tak přerušovat svoji činnost, jako například sledování oblíbeného seriálu nebo vaření v kuchyni, a screeny jednodušše stáhnete/vytáhnete  na dálku. Vytvořte ze svého domova inteligentní domácnost pomocí propojení stínění Minirol se smart home systémem TaHoma. Od manuálního ovládání se ovšem neupustilo a stále máte možnost rolety vytahovat/stahovat i pomocí kliky, popruhu/šňůry nebo pružiny. Více se o ovládání screenových clon dozvíte zde.

Barevná provedení

Důležitým prvkem všech screenových clon je jejich barva, tu vám na přání nalakujeme v naší vlastní moderní práškové lakovně podle vzorníku RAL. Barva může být laděna do výraznějších odstínů, nebo pouze tak, aby zapadla do svého okolí. Více se o barevném provedení můžete dozvědět zde.

Dotace

Od roku 2018 si můžete v rámci programu Nová zelená úsporám zažádat o čerpání dotace na stínící techniku - screenové clony. Díky dotaci můžete výrazně ušetřit náklady, dotace pokryje až 50% výdajů spojených s nákupem a instalací. Spolu s žádostí o zateplení domu můžete zažádat o podporu na instalaci stínicí techniky Minirol.

Tkaniny

Nejdůležitější funkční částí screenové clony je screenová tkanina. V naší nabídce najdete 2 druhy tkanin - Serge a Soltis. Oba druhy takin je možné dodat ve formě BLACK OUT (zatemňující tkanina). 

Montáž

Každá screenová clona má svoje vhodné umístění.Screenová roleta Zipscreen je stejně jako screenová roleta navržena pro rodinné domy i administrativní budovy. Cablescreen svým vzhledem zachovává čistý výhled, tudíž doporučujeme clonu pro moderní a minimalistické stavby. Zatemňovací rolety jsou vhodné pro administrativní budovy, školy, laboratoře i rodinné domy.

Záruka 5 let na vybrané komponenty

Jsme si jisti vysokou kvalitou našich screenových rolet a poskytujeme prodlouženou pětiletou záruční dobu u vybraných komponentů. 


5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech