Získejte dotaci Nová zelená úsporám na venkovní stínění. Poradíme jak na to

Dotační program Ministerstva životního prostředí, se zaměřením na snížení energetické náročnosti budov a zvýšení úspor domácností, funguje od roku 2009. O dotace na stínící techniku můžete můžete žádat teprve od října 2018, kdy začalo zatím poslední kolo dotací platné do roku 2021.Nechte si proplatit až 1000 Kč na m2 okna

Předchozí roky ukázaly, že venkovní stínění (předokenní rolety, žaluzie, rolety proti slunci - screeny) zlepšuje klima v místnosti po celý rok a přináší ještě větší energetické úspory než pouhá výměna oken. V zimě stínění brání únikům tepla až o 30 % a v létě sníží teplotu v interiéru o 3-7 °C. Zredukují se tak náklady na vytápění i použití klimatizace. Výše příspěvku závisí mimo jiné na pokročilosti technologie stínění. Na ručně ovládanou a motorizovanou techniku získáte v rámci dotací Nová zelená úsporám 500 Kč/m2, na stínění s inteligentním automatickým ovládáním 1000 Kč/m2.

Podmínky - kdy a jak žádat o Novou zelenou úsporám 2019

Nové kolo dotací NZÚ vypsalo ministerstvo na roky 2018 - 2021. Na podání žádostí máte tedy dost času. Výhodou je, že zažádat můžete kdykoli během realizace úprav nebo výstavby, tedy před, během i po dokončení stavebních prací. Klíčové je si promyslet, na co všechno budete o dotaci žádat. Žádosti se podávají pouze elektronicky a každý stavebník může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více položek. Kombinace více úprav (zateplení, výměna oken, instalace stínění) je navíc doporučená, protože od množství úprav se odvíjí celkový příspěvek. Ten se v průměru pohybuje kolem 215 tisíc Kč. Ministerstvo dotacemi pokrývá nejvýš 50 % výdajů, maximálně však 550 tisíc Kč.

Na co všechno lze dotaci uplatnit

Dotace na venkovní rolety, žaluzie a screeny patří do typu podpory přispívající na úpravy již stojících rodinných domů. V rámci ní můžete dále žádat o příspěvek na zateplení (obvodových stěn, střechy, stropu a podlah), výměnu oken a dveří, odborný posudek a technický dozor, zelené střechy nebo využití tepla z odpadních vod. 
U tohoto typu dotace jsou navíc zvýhodněni žadatelé z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje a majitelé památkově chráněných objektů.

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech