Jak připravit venkovní rolety na zimu?

Letní sezóna venkovních rolet je za námi a to znamená jediné – pravidelná údržba a příprava stínění na zimu. Pojďme si zopakovat, jak na to.
Venkovní stínění Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems vám udělá skvělou službu po celý rok. V létě stíní před sluníčkem a zabraňuje přehřívání místností. V zimě zase šetří až třetinu všech výdajů na vytápění a do toho po celý rok zvládá chránit okna před zloději i špatným počasím nebo odhlučnit a zatemnit místnosti. A právě za všechny tyto služby si zaslouží pravidelnou péči

Jak často čistit venkovní stínění?

Pravidelnost je klíčem k úspěchu. To nejlepší, co můžete pro venkovní rolety udělat, je udržovat je stejně čisté, jako okna. Pokud se tedy chystáte na velký úklid a mytí oken, rovnou vezměte při jednom i stínění. Za kratší dobu se nečistoty nestihnou na lamelách nastřádat a jejich očištění je pak rychlejší a méně pracné. Minimálně dvakrát do roka jim však věnujte chvíli zasloužené péče. 

Co vše k podzimní údržbě potřebuju?

Nehledejte za podzimní údržbou venkovního stínění žádnou velkou vědu. Pohodlně si vystačíte s trochou teplé vody, houbičkou či hadříkem a jemným smetákem. Pokud vám to nedá a raději upřednostňujete práci s čisticími prostředky, přidejte do vody trochu mýdla či kuchyňského prostředku na nádobí.
 
Velmi dobře vám pro mytí poslouží i vysokotlaký čistič, se kterým si práci ještě více usnadníte. 
 
Čemu říká stínění jasné ne: agresivní čistidla, tekutý písek, abraziva, drsné rýžové kartáče, ředidla či odlakovače. Tyto prostředky na čištění venkovního stínění rozhodně nepoužívejte.
2.png

Jak postupovat při čištění?

Samotné čištění je velmi jednoduché.
  1. Omeťte ty největší a viditelné nečistoty: listí, hmyz, pyl a prach.
  2. Nezapomeňte na vodicí lištu rolet, kam se právě tento nepořádek velmi rád schovává.
  3. Rolety utřete z vnější i vnitřní strany navlhčeným hadříkem či houbičkou a nechte zaschnout.

Nezapomeňte na technickou kontrolu

Nakonec ověřte, zdali rolety plynule vyjedou nahoru do boxu a zase zpět do zatažené polohy. Nevržou? Nedrhnou? Pohybují se plynule? Hladký chod stínění je stěžejní. Pokud si všimnete jakéhokoliv problému, ozvěte se svému výrobci, aby vám s opravou poradil. Vlastními silami byste mohli roletám spíše uškodit a návštěvě technika se stejně nevyhnete. 
 
A máme hotovo. Nyní jsou venkovní rolety připraveny na zimní sezónu. V zatažené poloze vám budou až do jara šetřit peníze a chránit okna před mrazem či nezvanými hosty.
 

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech