Vhodný výběr garážových vrat dokáže uspořit místo a peníze

Článek
Vhodný výběr garážových vrat dokáže uspořit místo a peníze
Vrata zajišťující vjezd do garáže jsou u domu stejně důležitá jako vchodové dveře. Hrají roli především při zabezpečení vašeho majetku v garáži, ale i v domě, který je s garáží často spojen. Vedle toho jsou součástí fasády domu, takže mají i estetickou funkci. Způsobů, jak k výběru garážových vrat přistupovat, najdeme více. V tomto případě platí pouze jediná rada - jděte si za svým a nedělejte kompromisy.

Prostorově nenáročná vrata do garáže

Rolovací garážová vrata jsou navržena tak, aby při otevření garáže uvnitř zabírala minimum místa. Toho výrobce docílil pomocí vratového pancíře složeného z lamel, který se navíjí buď na viditelnou hřídel nebo do viditelného krycího boxu. V interiéru díky tomu zabírají minimum prostoru pod stropem nebo vůbec žádný. 

Vrata vyrobená na míru vašemu domu

Pokud stojíte o kvalitní garážová vrata, vsaďte na ta zakázkově vyráběná. Ovlivnit tak můžete rozměry, typ lamel, ovládání i barevnost hliníkových vrat. Výrobce produktů Minirol, pobočka belgické společnosti Building Plastics, funguje na českém trhu od roku 1996 a mimo vrat ve Velké Bíteši vyrábí i rolovací stínění a bezpečnostní mříže.

Investice, která se vyplatí

Při porovnání pořizovacích nákladů u katalogových a zakázkově vyráběných vrat vám zřejmě vyjde nižší cena u těch z katalogu. V poměru cena/výkon ale na celé čáře vítězí vrata na míru. Ve chvíli, kdy budete při výběru vrat přemýšlet o penězích, je dobré si uvědomit, že nejvíc ušetříte, když si pořídíte odolná vrata, přes které se nikdo nedostane. Ochrání tak nejen vaše auto v garáži, ale i celý dům. Ještě pokročilejší zabezpečení pak zajistí:

Ochrana proti nadzdvižení pancíře

U mechanicky ovládaných vrat se zámek montuje do koncové lamely, u motoricky ovládaných vrat je pancíř zavěšen pomocí bezpečnostních článkových závěsů.

Dálkové ovládání

Proti nezvaným hostům je dobré zajistit celý systém, který vrata ovládá. Minirol proto nabízí nastavení ovladače a řídící jednotky tzv. plovoucím kódováním. To znamená, že každé spojení použije jiný kód a komunikace je tak v podstatě neprolomitelná.