Jaro je tu a léto za dveřmi! Připravte svou terasu na novou sezónu.

Článek
Jaro je tu a léto za dveřmi! Připravte svou terasu na novou sezónu.
Jarní sluneční paprsky lákají k příjemnému posezení na venkovní terase, po dlouhých zimních měsících však terasa vyžaduje náležitou péči. Právě nyní je ten správný čas na renovaci terasy a zvýšení jejího komfortu pomocí zatemňovacích rolet, které jsou známé také jako screenové clony.

Příprava krok za krokem

Péče o terasu nespočívá pouze v odstranění nežádoucích následků chladného období, ale představuje ideální příležitost pro přípravu terasy na léto. Tropické teploty totiž mohou snadno narušit vzácné chvíle odpočinku po boku blízkých. Vedle úklidu, drobných oprav nábytku, rozmístění dostatku zeleně investujte především do zastřešení a zastínění terasy.

Screenové clony ochrání vás i vybavení terasy

Pod názvem screenové clony se skrývají venkovní rolety, které napomáhají regulovat sluneční svit podobně jako klasické vnitřní rolety. Venkovní screenové clony nemusí sloužit pouze jako rolety na okna, jejich použití je přímo ideální pro zastínění teras, pergol, zimních zahrad nebo altánů. Hlavní funkční částí screenů je tkanina, která díky svému složení dokáže částečně pohltit sluneční energii, zabránit přehřívání terasy a ochránit nábytek před působením přímého slunce. Screeny zároveň umožňují průhled ven, tudíž neustále zůstáváte v kontaktu s okolím, aniž by bylo narušeno vaše soukromí.

Stínění odolá větru, prachu i dešti

Screenové rolety přinášejí možnost využívat terasu i za nepříznivého počasí. Díky odolnému materiálu ochrání terasu před letní bouřkou provázenou silnými nárazy větru. V uzavřené poloze zajistí dokonalou ochranu proti otravnému hmyzu a všudypřítomnému prachu. Údržba screenů je díky použitým materiálům naprosto nenáročná, výrobce navíc poskytuje prodlouženou pětiletou záruku.