Ušetřete za topení s venkovními roletami

Článek
Ušetřete za topení s venkovními roletami
Venkovní rolety Minirol si velmi dobře poradí s každým nežádoucím slunečním paprskem nebo hlukem z ulice. Věděli jste ale, že vám mohou ušetřit až třetinu nákladů za vytápění?
Markýzy, slunolamy, slunečníky – všechny tyto vymoženosti vás ochrání před sluncem. Pokud ale chcete více než to, zaměřte se na venkovní rolety Minirol.

Rolety jako pomocník při šetření energiemi

V tomto článku se budeme věnovat možnostem, které vám rolety poskytují v oblasti hospodárnosti s energií. Rolety mimo jiné
  • v létě zabrání horku dostat se do domu, takže nepotřebujete klimatizaci
  • v zimě poslouží jako efektivní tepelná izolace
Zateplení fasády domu je dnes už běžnou záležitostí při snaze snížit tepelné ztráty a ušetřit nějakou tu korunu za topení. Okna a dveře jsou však místa, odkud uniká nejvíce tepla. Zejména u velkých francouzských oken je tepelná ztráta znát. Minirol proto nabízí snadné řešení – venkovní rolety.

Ochrana před deštěm, sněhem a mrazem 

Kvalitní okna jsou předpokladem pro nízké tepelné ztráty. V kombinaci s venkovními roletami však rozdíl poznáte hned. Venkovní rolety jsou předsazené před samotným oknem. Tím zabraňují mrazu, dešti, větru nebo sněhovým vločkám proniknout až na sklo. Chlad nemá šanci prostupovat tak snadno do interiéru.
 
Úplně stejně funguje i izolace v případě slunečních paprsků – většinu z nich pohltí roletové lamely a teplo zůstane venku. V zimě ušetříte až deset tisíc korun na vytápění, v létě se obejdete bez drahé klimatizace.

Materiál je gró kvalitních rolet

Předokenní rolety si můžete nechat vyrobit z hliníku nebo třeba plastu. Lamely rolet však doporučujeme zákazníkům vybírat hliníkové (ať už extrudované, tak vyplněné PUR pěnou), a to z jednoho prostého důvodu – lépe zadržují teplo.

Fungují stejně i interiérové žaluzie?

Smysl interiérových žaluzií je především v poskytnutí soukromí a částečnému zatemnění místnosti. Tepelná izolace ovšem nikoliv. Teplo ze slunečních paprsků nebo chlad v zimních měsících totiž nejprve prostoupí skrze okno dovnitř a až následně narazí na vnitřní žaluzie. Zůstává tak už v místnosti.

Na rolety můžete získat dotaci

Pořízení venkovních rolet není úplně levnou záležitostí. Víte však, že máte možnost získat dotaci? Ministerstvo životního prostředí umožňuje dosáhnout až na polovinu výdajů spojených s nákupem a instalací rolet díky programu Nová zelená úsporám. Stačí podat žádost.

Líbí se vám možnost mít v létě doma chladněji a v zimě naopak méně protopit? Dejte nám o sobě vědět a třeba společně vymyslíme rolety i pro váš dům. Kontaktovat nás můžete pomocí formuláře na webu nebo telefonicky.