Chystáte se na letní dovolenou? Zůstaňte klidní. Venkovní rolety zabezpečí váš dům

Článek
Chystáte se na letní dovolenou? Zůstaňte klidní. Venkovní rolety zabezpečí váš dům
Dovolená na Mácháči, nebo u moře? Jedno víte určitě – výlet mimo domov vám po dlouhé zimě jen prospěje. A my jsme si zase jistí tím, kdo vám pohlídá či zkontroluje váš dům. Jsou to venkovní rolety Minirol.
Všestranně nadaný pomocník ve vaší domácnosti – to jsou venkovní rolety na okna. V zimě se postarají o udržení tepla a ušetří vám až 25 % na výdajích na energie. V létě naopak poskytují v interiéru chladnější místo, kam se v parných dnech rádi uchýlíte. Dovedou totiž odrážet sluneční paprsky a tím se vyhnout přehřívání bytu. Rozdíl mezi místností bez rolet a s roletami je až 4 °C. Rolety zároveň tlumí hluk z ulice či poskytují příjemnou tmu, kdykoliv si pomyslíte. Ale dnes se budeme bavit o jejich bezpečnostní funkci.

Rolety natolik pevné, aby odradily zloděje

Venkovní rolety Minirol se skládají z hliníkových lamel pohybujících se ve vodicích lištách. Vybrat si můžete hned z několika druhů materiálu – extrudovaných lamel či lamel válcovaných a vyplněných PUR pěnou. Chcete-li rolety zcela vytáhnout, vyrolují se do úložného boxu umístěného nad oknem. V uzavřené poloze rolet, tedy při zatažení, se do sebe lamely zacvaknou. Vytvoří tak pevnou zábranu odolávající jak větru a dešti, tak i zlodějům. Tato ochrana se hodí nejen v noci, aby se vám klidně spalo, ale zejména v době, kdy nejste zrovna doma.

Staňte se pánem rolet z pohodlí Vašeho křesla!

Kromě rolet na tradiční ruční pohon, které vyžadují vaši bezprostřední přítomnost, nabízíme také rolety na dálkové ovládání. Ty lze ovládat nejen prostřednictvím dálkového ovladače, ale například i přes mobilní telefon, tablet nebo notebook. Tuto variantu s elektrickým pohonem je však možné ovládat kdykoliv a prakticky odkudkoliv si vzpomenete: z obýváku, ze zahrady nebo z práce.
 
Variantou jsou také automatizované rolety, které reagují na světlo – ráno s východem slunce se vytahují, večer se západem zase zatahují. Pro okolí tak budete zdánlivě doma, ačkoliv už týden relaxujete na dovolené.

Detekce nárazu dům ochrání

Pokud by se přeci jen někdo s nekalými úmysly rozhodl navštívit vaši domácnost, mají venkovní rolety Minirol ještě jednu velmi šikovnou pojistku – detekci nárazu na oknech. V okamžiku, kdy se zloděj snaží vniknout oknem do domu, zaznamená to otřesové čidlo a okamžitě se spustí rolety dolů. Váš dům se tak stane nedobytnou pevností.
 
Přesvědčily Vás důvody, proč si pořídit venkovní rolety Minirol? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho webu a společně vybereme to nejlepší řešení pro váš domov.