Lamely a tkaniny

Síťoviny   Screenové tkaniny   Roletové lamely   Fólie   Vratové lamely - privát   Vratové lamely - průmysl   Rolovací mříže

Síťoviny

Síťovina používaná na pevné, posuvné a rolovací sítě je vyrobena ze skelného vlákna potaženého PVC vrstvou. Díky tomuto složení síťovina nereaguje na teplotní výkyvy. V naší nabídce najdete tuto síťovinu v černém nebo šedém provedení, přičemž šedé sítě jsou zaručeně nejméně vizuálně rušivé. Kromě standardního provedení jsou dostupné také sítě zamezující průchodu pylů, s UV vrstvou, s vylepšenou průhledností a také sítě se zvýšenou odolností vůči drápkům domácích zvířat. Na plisované sítě se používá speciální síťovina, která je stabilnější než plochá síťovina. Je vyrobena z PVC a vláken z kevlaru. Díky použití nejkvalitnějších materiálů mají tyto sítě velice dlouhou životnost.

Typy síťovin

Standardní síťovina

Zesílená síťovina „PETSCREEN“

Extra průhledná síťovina „INVISIBLE“

Protipylová síťovina

Screenové tkaniny

V naší nabídce najdete dva druhy kvalitních screenových tkanin. Jedná se o tkaninu Serge, která je složena ze skelných vláken potažených PVC vrstvou, a tkaninu Soltis vyrobenou z polyesterových vláken s ochrannou vrstvou PVC. Prostřednictvím ochranných vrstev PVC si screenové tkaniny zachovají barevnou stálost i po mnoha letech používání. Oba typy screenových tkanin lze dodat i ve variantě BLACK OUT (zatemňující tkanina).

Nejdůležitější funkční částí screenových venkovních rolet je tkanina. Parametry tkaniny lze použít pro hodnocení celého výrobku. Všechny potřebné údaje, se kterými se v praxi běžně pracuje, jsou uvedeny ve vzorníku screenových tkanin MINIROL. Screenová tkanina je ve vzorníku charakterizována činiteli odrazivosti, pohltivosti a propustnosti pro sluneční záření. Ve většině vzorníků screenových tkanin jsou tyto hodnoty značeny jako As (pohltivost), Ts (propustnost) a Rs (odrazivost). Platí vztah, že As+Ts+Rs=1, nebo chcete-li 100%. Ve vzornících najdeme údaje s hodnotami 1 – 100, tedy v procentech. Parametr Tv ve vzorníku označuje propustnost screenu pro viditelnou složku záření.

Co to tedy znamená konkrétně

Typy screenových tkanin

Serge 600

Serge 600 BLACK OUT

Soltis 93

Soltis B92 BLACK OUT


 

Roletové lamely

Pro výrobu předokenních rolet se používají kvalitní hliníkové lamely. Lamely se od sebe liší tvarem, rozměry, vlastnostmi a technologií výroby. V naší nabídce najdete lamely extrudované i válcované vyplněné PUR pěnou, což zajistí vyšší  tepelnou ochranu oken. Dále mohou být lamely opatřeny perforací. Perforací se rozumí vysekané průhledy v zámku lamely. Při stažené roletě je roletový pancíř neprůhledný, zámky zapadnou do sebe. Pokud roletu trochu vytáhneme, zámky se otevřou a do místnosti může skrze otvory pronikat světlo.

Nejpoužívanější typy lamel

BP41R

BP42RS

Fólie - pro rychloběžná vrata

Plocha vrat je tvořena z vysoce kvalitního a pevného plastu. Základní nabídku tvoří 8 barev. Vratové křídlo je možné rovněž vybavit průhledovými prvky (okny) nebo síťovinou. Samozřejmostí je termoizolační fólie. Fólie odolává tukům, olejům, UV záření apod. Používá se i do chemického provozu, myček automobilů a jiných provozů, kde se předpokládá vysoké mechanické opotřebení vrat.

Fólie

Vratové lamely – privát

Rolovací vrata určená pro privátní použití jsou vyráběna z hliníkových nebo ocelových lamel o krycí výšce 77 mm nebo pro menší otvory z lamel o krycí výšce 55 mm. Lamely jsou vyrobeny válcováním a vyplněné PUR pěnou, což zajistí vratům vyšší tepelnou izolaci a stabilitu. Vratový pancíř je možné doplnit prosvětlovacími a provzdušňovacími lamelami.

Nejpoužívanější typy lamel

BP55R

BP77

BP55RS

BP77FE

Vratové lamely - průmysl

Rolovací vrata určená pro průmyslové použití jsou nejčastěji vyráběna z jednostěnných nebo dvoustěnných lamel o krycí výšce cca 100 mm a síle profilu cca 23 mm. Lamely jsou válcovány z hliníkového nebo ocelového plechu o různé síle materiálu (v závislosti na rozpětí otvoru). Některé typy lamel jsou také nabízeny v provedení z nerezové oceli různých tříd. Tyto lamely jsou využívány převážně v agresivním prostředí (např. sklad soli, atd.). Dvoustěnné lamely bývají vyplněny polyuretanovou pěnou (PUR), polystyrenovou nebo minerální izolací. Prosvětlení vratového křídla je možné použitím speciálních lamel s vloženými polykarbonátovými pásy nebo samostatnými sklíčky. Provětrání vratového křídla je řešeno perforovanými lamelami.

Nejpoužívanější dvoustěnné lamely

BP95


 

BP100ISL

Nejpoužívanější jednostěnné lamely

BP146

BP162

BP146L

BP162L

Rolovací mříže

Rolovací mříž lamelová

Výplň mříže je složená z do sebe nasunutých lamel určených pro výrobu mříží.
Lamely pro výrobu lamelových rolovacích mříží jsou vyráběny válcováním nebo extruzí z kvalitního hliníkového materiálu. V lamele jsou vysekané otvory a jejich velikost je závislá na typu lamely.

EX44


 

EX57

Rolovací mříž skládaná

Tvar obdélníky

Výplň mříže je složená z do sebe poskládaných prvků, jako jsou osnovy, vymezovací trubičky, spojky. Vyrábí se v kombinaci kvalitní oceli a hliníku.

Typy: MP230
 

Tvar vlny

Výplň mříže je složená z podélných kulatin natvarovaných do vln a vzájemně spojených ocelovými sponami.

Typy: MP85