Vychutnejte si posezení na terase nehledě na rozmary počasí

Článek
Vychutnejte si posezení na terase nehledě na rozmary počasí

Léto je doba, kdy lidé více než v jiných ročních obdobích opouští zdi domu a míří pod širé nebe. I vy si vybavíte chvíle, kdy se rádi vystavíte slunečnímu záření. Příjemně vás prohřejí a tělu dodají nezbytný vitamín D. Stejně tak vám ale na mysli vytanou chvíle, kdy si raději ve stínu jen vychutnáváte pobyt na čerstvém vzduchu. A když jste u sebe na zahradě, oceníte i soukromí.

Jak na zastínění terasy?

Mezi nejrozšířenější způsoby stínění na terasu či zahradu patří slunečníky, markýzy a pergoly. Ačkoliv má každé z těchto řešení nějakou výhodu, nepomůže vám vyřešit otázku: jak na boční zastínění terasy? A to je někdy potřeba – ať už pro vaše pohodlí, nebo pro ochranu zahradního nábytku. Jindy je zase vhodné mít pergolu otevřenou, např. při krásném počasí či když chcete mít volný prostor pro přenášení větších věcí. 

V tomto bodě přichází na pomoc naše nejoblíbenější venkovní zastínění terasy: screenové clony SUYS. Lze je snadno ovládat, poskytují soukromí i ochranu před sluncem, včetně zastínění terasy z boku.

Výhody stínění na terasu pomocí screenových clon

Toto vertikální zastínění terasy je jedno z několika typů venkovního stínění, které je navíc určeno pro zajištění stínu bez ztráty výhledu. Zvenčí však mají omezenou průhlednost, takže vám na terasu nebo do pergoly nikdo nahlížet nebude.

Screenové rolety dále pak:

  • Pomáhají zamezit přehřívání interiéru.

  • Částečně nahrazuje síť proti hmyzu (když je clona stažená).

  • Můžete si je nastavit na libovolnou polohu, a tím stín regulovat.

Z čeho jsou screenové rolety na terasu vyrobené?

Přestože mohou screeny na první pohled vypadat jako obyčejné textilní zastínění terasy, o textil jako takový se nejedná – a v tom spočívá krása (i trvanlivost) screenových clon. Skelná, nebo polyesterová vlákna potažená vrstvou PVC zajistí, že je materiál prodyšný, vydrží celé roky beze změn a odrazí až 96 % slunečního záření.

Jaké typy screenů nabízíme?

Najdete u nás 4 typy:

Že se v tom nevyznáte? Nabízíme vám technickou konzultaci na místě realizace prostřednictvím sítě prodejců nebo nás přímo kontaktujte info@suys.cz.

Tip:  Vsaďte na designové řešení, které vám zajistí ještě lepší vizuální dojem. Spodní lišta screenové clony se při vyjetí do horní pozice zcela skryje do boxu. Speciálně pro zahradní pergoly jsme inovovali náš LOCKSCREEN INTEGRATED s boxem 110mm, díky kterému dokonale splyne s konstrukcí pergoly.