Servis rolet ─ kdy si poradíte sami a kdy je lepší kontaktovat odbornou firmu?

Článek
Servis rolet ─ kdy si poradíte sami a kdy je lepší kontaktovat odbornou firmu?
I ta nejkvalitnější věc se občas poškodí nebo porouchá. A venkovní rolety samozřejmě nejsou žádnou výjimkou. Ale když už taková situace nastane, je lepší být připraven.
Základním předpokladem pro co nejdelší životnost a bezporuchovost venkovních rolet Minirol je samozřejmě údržba a vaše péče o ně. Jejich pravidelným čištěním několikrát do roka si zajistíte hladký chod rolet po dlouhé roky. I tak se časem můžete setkat s nějakým nešvarem, který se objeví navzdory vaší péči o venkovní rolety.

Výměna vychozených dílů za nové

Ložiska, brzdy, těsnění, popruhy, navíječe… Každý domácí kutil ví, že dříve nebo později je potřeba nějakou tu součástku vyměnit. Obzvlášť, pokud produkt používáte dnes a denně. Značka Minirol garantuje u venkovních rolet na některé komponenty až pětiletou záruku, takže máte jistotu, že výměna dílů bude hudbou spíše vzdálené budoucnosti.

Poškozená lamela

Hliníkové lamely venkovních rolet sice vydrží vítr o síle až 90 km/h i silné přeháňky. Může se však stát, že se poškodí. Když už k tomu dojde, měli byste zvážit, jestli si na takovou opravu troufnete sami. Lamely se sice dají koupit nové a lze je vyměnit, nicméně se jedná o práci spíše pro zkušenější. Máte-li jakékoliv pochybnosti, raději se obraťte na naše specializované pracovníky, kteří budou mít opravu rolety hotovou natotata.

Řetízek

Manuální vytahování venkovních rolet je vystaveno každodennímu náporu. Proto se může řetízek zamotat či utrhnout. V takovém případě rovnou sáhněte po náhradním díle.

Elektrický pohon rolet

Stejně jako manuální pohon předokenních rolet může vyžadovat výměnu navíječe, i elektrické ovládání se sem tam někomu porouchá. Moment, kdy je potřeba servis či výměna motoru rolety, poznáte tak, že se netočí nebo je velmi hlučný. Nejčastěji je problémem neodborná montáž nebo přepětí v elektrické síti způsobené zkratem nebo elektroinstalací. V nejzazších případech se může jednat o technickou závadu u ovladačů nebo vypínačů rolet.

Máte pocit, že váš motor nějak divně chrastí nebo některá ze součástek potřebuje vyměnit? Svěřte servis svých venkovních rolet do rukou letitých odborníků. Výrobce rolet Minirol, společnost BUILDING Shutter Systems disponuje širokou sítí partnerů, kteří Vám poskytnou kvalitní a rychlý servis Vaší stínící techniky.