Prodlužte životnost stínící techniky pravidelnou údržbou

 Je to jako s okny. Venkovní stínění je investice, která by vám ideálně měla vydržet co nejdéle. Pokud se o něj budete průběžně starat, omezíte tím nutnost servisních zásahů a přirozeně prodloužíte životnost produktu. Externí zatemnění díky své povaze vydrží nepřízeň počasí i časté používání. Bylo by proto zbytečné je poškodit zanedbanou údržbou.

O venkovní zastínění oken pečujte společně s okny

Přestože předokenní rolety a screeny jsou vyrobeny ze zcela jiných materiálů a jinou technologií stínění, péče o ně je velmi podobná. Největšího efektu docílíte, pokud budete o stínění pečovat současně s umýváním oken. Nebudete tak muset myslet na to, zda je péče dostatečná a kdy naposledy jste ji prováděli. V případě, že je stínění silně znečištěné například po bouřce, umyjte ho ihned, jinak hrozí poškození při stahování rolety nebo clony do boxu.  

 

Tkanina dělá ze screenů díky svrchní PVC vrstvě lehce udržovatelné stínění, stejně jako je tomu u roletových lamel z hliníku. V obou případech totiž stačí tkaninu, lamely i všechny viditelné a pohyblivé části stínící techniky čistit vlhkým hadrem nebo houbičkou a čistou vodou. Lamely můžete umývat i tlakovou myčkou, k čištění ale rozhodně nepoužívejte wapku. Pokud chcete použít čistič, vyberte si ten určený na látkové, PVC a lakované plochy. Naopak se vyhněte organickým ředidlům a rozpouštědlům, které by stínění mohly poškodit.    

Nezapomínejte na pravidelné odborné revize

Mimo běžné péče doporučujeme provádět kontroly stínění oken od kvalifikovaného odborníka. Ten by měl ideálně 2x ročně ověřit plynulost rozvinutí a svinutí rolet, stav látky nebo lamel, vodicích lišt, funkčnost dálkových ovladačů a nástěnného směrového tlačítka. Samostatná kontrola platí i pro motor ovládající stínění. Jednu z těchto revizí doporučujeme provést po zimě, protože stínění funguje do cca -5°C, ve větších mrazech přimrzá. Naopak při teplotách nad 30°C nechte skrz stínění k oknu proudit vzduch, aby nedošlo k poškození zapříčiněném vysokými teplotami.

Postupujte podle pokynů výrobce

Building Plastics, výrobce rolovacích stínících systémů značky Minirol, nabízí kvalitní produkty vytvořené na míru uživateli, domu a oknu. Na venkovní rolety i screenové clony poskytuje prodlouženou 5letou záruku, přesto nabádá i k pravidelné péči o stínění oken. Podrobný návod k obsluze a údržbě dostane každý zákazník od partnerské odborné firmy, která provede montáž, předvedení a předání produktu Minirol.  


  

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech