4 hlavní přednosti průmyslových vrat Minirol

Článek
4 hlavní přednosti průmyslových vrat Minirol
Rolovací lamelová vrata jsou navržena pro použití do exteriéru skladů, hangárů, výrobních hal nebo továren. Vrata značky Minirol jsou konstruována do provozů s požadavkem na průjezd nadměrných vozidel a velkou četnost použití. Vedle této základní charakteristiky produktu poznejte 4 zásadní výhody vrat Minirol.

Úspora místa a snadná údržba

  • Průmyslová vrata Minirol nezabírají při montáži ani při následném provozu téměř žádný prostor. Lamelový pancíř se navíjí do subtilního boxu a celý navíjecí systém je navržen pro desítky použití za den. 
  • K dalším přednostem patří možnost jednoduché a rychlé opravy mechanického poškození vrat. Díky jednoduché konstrukci není, v porovnání s jinými typy vrat, potřeba provádět pravidelnou výměnu jednotlivých prvků vrat.

Bezpečnost vrat

  • Vrata Minirol nejen, že splňují mezinárodní normu EN 13241-1, ale umožňují doplnit systém o další bezpečnostní prvky jako:
  • Vodící lišta s větrnými háky se používá u vrat nad 6 m šířky. I při extrémní povětrnostních podmínkách tak lze zaručit stabilitu rozměrných lamelových vrat.
  • Detektor překážek se umisťuje do spodní části vrat. V případě kontaktu vrat s překážkou okamžitě zastaví jejich pohyb a předejde tak kolizi s nevhodně opřeným kolem nebo autem zaparkovaným v nedostatečné vzdálenosti od pancíře.
  • Infrazávora hlídá prostor pod vraty, čímž chrání především obyvatele domu. Díky rychlé detekci například hrajících si dětí okamžitě rozpozná pohyb pod vraty a zastaví jejich chod. 

Výroba na míru

  • Minirol je značka na zakázku vyráběných rolovacích vrat. Díky tomu může výrobce zákazníkům nabízet různá provedení vrat podle zvoleného typu lamely, rychlosti otevírání a zavírání vrat, požadavků na řízení a ovládací prvky nebo povrchovou úpravu pancíře. Díky možnosti výběru barvy a povrchové úpravy lamel vrata snadno sladíte s ostatními vstupy nebo firemními barvami.

Nabídka vrat do specifických prostředí

  • Protože si výrobce vrat Minirol uvědomuje, že řada klientů má díky povaze své činnosti zvláštní požadavky, nabízí konstrukci vrat přizpůsobenou rozmanitým podmínkám - např. do výbušného prostředí, rozměrově atypická vrata, vrata s pancířem z neprůstřelných lamel, protipožární vrata.