MINIROL pomáhá

Článek
MINIROL pomáhá
Zapojili jsme se do charitativního projektu a dodali sociálně znevýhodněné rodině předokenní rolety Minirol.
Život mladé pětičlenné rodiny převrátila doslova naruby tragická událost, když otci rodiny, Alešovi, nečekaně praskla zdeformovaná céva v mozku. Lékaři pacientům s podobnou diagnózou nedávají příliš velké šance na přežití. Po převozu do nemocnice strávil Aleš měsíc v umělém spánku. Nehodu přežil, ovšem zůstal těžce ochrnutý. Manželka Kateřina odmítla Aleše umístit do léčebny dlouhodobě nemocných a stará se o jak o jejich tři malé děti, tak o manžela. Největším problémem, který rodinu vzhledem k Alešovu zdravotnímu stavu trápil, bylo zcela nevyhovující bydlení v malém podkrovním bytě. I z tohoto důvodu se rodina rozhodla s žádostí o pomoc obrátit na Nadaci Terezi Maxové a Nadaci Agrofertu, díky kterým se nakonec podařilo vybrat téměř dva miliony korun na nové bydlení.

Silný příběh mladé rodiny zaujal brněnskou stavební firmu, která se stavby nového rodinného domu ujala, i přes to, že konečné náklady na výstavbu přesáhly příspěvky nadací zhruba o částku půl milionu korun. Stavební firmě se nakonec podařilo oslovit dostatečný počet partnerů a subdodavatelů, kteří se do projektu zapojili ať už formou věcných darů, nebo poskytnutou slevou na použitý materiál a nezbytné vybavení.

O připravovaném projektu jsme se dozvěděli na konci minulého roku a téměř bez váhání jsme se rozhodli mladé rodině co nejvíce zvýšit komfort ve chvílích, které spolu budou trávit uvnitř rodinného domu.  Do projektu jsme darovali bílé předokenní rolety Minirol Classic s elektrickým pohonem, včetně zajištění jejich instalace.

Díky roletám MINIROL si může mladá rodina dopřát:
  • klidný a ničím nerušený spánek
  • soukromí
  • zvýšený teplotní komfort v interiréru, protože rolety v zimě zabraňují úniku tepla ven a v létě naopak dovnitř
Dobré zdraví je opravdu jednou z nejdůležitějších věcí v životě člověka, a i když ho Alešovi již nikdo zcela nevrátí, doufáme, že náš dar aspoň malou částí přispěje ke spokojenosti celé rodiny 😊