Máte poslední šanci využít dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám

Článek
Máte poslední šanci využít dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám
Přemýšlíte už, co budete dělat v létě? Zvažujete-li místo dovolené na Maltě spíše maltu v kombinaci s výměnou oken či zateplování, poradíme vám. Vezměte to rovnou i s předokenními roletami – do konce roku totiž ještě pořád platí dotace v programu Nová zelená úsporám!
Ministerstvo životního prostředí spustilo před několika lety program Zelená úsporám. Jeho prostřednictvím poskytuje finanční příspěvek na snížení energetické náročnosti budov a podporuje úspornost domácností. A od roku 2018 patří mezi dotované oblasti i venkovní stínicí technika.

Ušetřete na výdajích za rekonstrukci či novostavbu. Zaměřte se na program Nová zelená úsporám, který přijímá žádosti o dotace do 31. prosince 2021. Máte tedy ještě osm měsíců na to, abyste se přidali mezi ty, kteří investovali do úspornějšího bydlení a získali tak až 50% příspěvek od státu. A to už je pořádná částka!

Dotaci můžete získat na jednu z následujících prací na domě:

  • zateplujete-li stěny, střechu, strop či podlahy
  • vyměňujete okna a dveře
  • využíváte teplo z odpadních vod
  • pořizujete si zelenou střechu
  • instalujete venkovní stínicí techniku Minirol
V případě venkovní stínicí techniky se dotace vztahuje na venkovní rolety a screenové clony Minirol. Na techniku s manuálním ovládáním můžete dosáhnout na příspěvek 500 korun/m2. U rolet s inteligentním automatickým ovládáním pak získáte až 1 000 korun/m2.

O dotaci si můžete zažádat prostřednictvím elektronického formuláře. Nemusíte tedy nikam chodit, stačí si najít chvíli na vyplnění online. Žádost si podejte i uprostřed rekonstrukce nebo pokud teprve plánujete práce na domě – Zelená úsporám se totiž vztahuje nejen na dokončené úpravy a opravy, ale i ty probíhající. Bližší informace o programu Zelená úsporám najdete na jeho webových stránkách.