Jak vybrat exteriérové rolety? Poradíme vám

Článek
Jak vybrat exteriérové rolety? Poradíme vám
Díky pokrokovým technologiím nabízí současná venkovní stínicí technika nepřebernou řadu možností a variant provedení. Proto vás nečeká rozhodování jen na úrovni rolety vs. žaluzie, ale také v rámci zvoleného produktu. Obzvlášť u rolet vyráběných na míru, které na českém trhu reprezentuje například značka Minirol, si stínění můžete doslovat nakonfigurovat.

První krok: typ rolet

Základní vodítko, kterým je potřeba se při výběru řídit, je typ exteriérové rolety odpovídající stavu stavby, do které chcete stínění montovat.

Před stavbou nebo rekonstrukcí

  • Zaomítací rolety vyžadují při montáži stavební zásah, a proto je potřeba s tímto řešením počítat už při plánování novostavby nebo rekonstrukce. Box se umísťuje do zdi a díky tomu zcela splyne s fasádou budovy.
  • Nadokenní rolety se zabudují vcelku s oknem a viditelným či krycím boxem ve fasádě. Jde o systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce.
  • Rolety do překladů je možné namontovat kdykoli po dokončení stavby. Roletový překlad má nosnou funkci a současně slouží jako schránka pro roletový bal. Překlad je ale potřeba nachystat už při stavbě, takže i s touto variantou musíte počítat s předstihem.

Kdykoliv

Předokenní rolety určené pro dodatečnou montáž jsou univerzální typ stínicí techniky, který je vhodný pro ty, co už mají postavený dům. Viditelný box s roletou se používá všude tam, kde zákazníci nemají možnost stavebních úprav.

Druhý krok: rozměr, barva a typ ovládání

K dalším parametrům, které vám pomůžou definovat vhodnou roletu, rozhodně patří rozměr. Díky výrobě na míru můžete mít na oknech rolety Minirol, které jim padnou jako ulité. Široká nabídka na vás čeká při volbě barevného provedení předokenních rolet. Vybírat můžete ze vzorníků obsahujících dekory dřeva i vybrané odstíny barev hodících se k typickým fasádám domů. V případě zájmu o konkrétní barvu Minirol nabízí lakování dle vzorníku. Stejně bohatá nabídka vás čeká i při výběru ovládání. K dispozici jsou varianty od pružiny, přes kliku a popruh až po elektrický pohon a rádiové řízení. Vybíráte rolety a potřebujete poradit? V tom případě jednoduše vyplňte poptávkový formulář na nabídku zdarma na stínící techniku.