Alergikové, pozor! Sítě do oken ochrání váš domov před hmyzem, ale i pylem a prachem

Článek
Alergikové, pozor! Sítě do oken ochrání váš domov před hmyzem, ale i pylem a prachem
Už je tady zase. Sezóna příjemného počasí, na kterou se většina lidí po nevydařené zimě těší. Pro alergiky ale začíná období, ve kterém musí být více ve střehu, protože alergeny jsou všude kolem. Venku se pylům nevyhnete, ale minimálně váš domov se může i v průběhu tohoto období stát příjemnějším místem. Jak toho docílit?

Pylová bariéra do oken

Co když vám prozradíme, že existuje speciální typ síťoviny, která dokáže zachytit i velmi drobné částice. Prakticky jde o sítě proti hmyzu do oken s hustě tkanou strukturou, která zachytí i pyl. Výhodou sítě  je fakt, že neomezuje přísun čerstvého vzduchu a neruší výhled z okna do okolí. Alergici tak během pylové sezóny nemusí mít neustále zavřená okna. Vedle pylů síťovina zachytí i ostatní podobné částice jako je prach z ulice a samozřejmě zabrání vniknutí otravného hmyzu.

Najdete u vybraných výrobců

Protipylové sítě najdete v nabídce produktů značky Minirol, které vznikají ve Velké Bíteši. Výrobce je instaluje do všech typů budov podobně jako klasické sítě proti hmyzu. Široká nabídka se neomezuje pouze na okenní sítě proti hmyzu. Pod značkou Minirol najdete také sítě do dveří s úpravou zamezující průchodu pylů. Síťovina používaná na pevné, posuvné a rolovací sítě je vyrobena ze skelného vlákna potaženého PVC vrstvou. Díky tomuto složení síťovina nereaguje na teplotní výkyvy a vyznačuje se dlouhou životností.

Síť jako součást venkovního stínění

Pokud vás síť s protipylovou ochranou zaujala a současně uvažujete o pořízení stínící techniky, měli byste vědět, že Minirol nabízí venkovní rolety na okna s integrovanou sítí proti hmyzu. Ta je umístěna přímo v hliníkovém boxu a její ovládání je na roletě nezávislé. Získáte tak ochranu před přehříváním interiéru, hlukem, hmyzem i nezvanými hosty, kterým rolety zkomplikují vniknutí do domu.
 
Pro návrh konkrétního řešení nebo cenovou kalkulaci kontaktujte přímo výrobce produktů Minirol nebo jejich obchodní partnery. Přejeme šťastnou ruku při výběru.