Rolety na okna vás ochrání během horkého léta i tuhé zimy. Jak je to možné?

Článek
Rolety na okna vás ochrání během horkého léta i tuhé zimy. Jak je to možné?
Pokud hledáte stínění, které využijete po celý rok a ne jen několik měsíců v roce, zbystřete. Venkovní rolety jsou mnohem univerzálnější než interiérové žaluzie nebo závěsy. V každém ročním období najdete situace, kdy se tento typ stínění skutečně vyplatí.

Stínění do každé domácnosti

Důležitou výhodou je fakt, že venkovní rolety můžete na okna bytu nebo rodinného domu pořídit kdykoli bez ohledu na to, zda teprve stavíte, stěhujete se do novostavby nebo bydlíte v rekonstruovaném domě. Při instalaci do fasády ani při dodatečné montáži netvoří tepelné mosty, můžete se pro ně tedy rozhodnout kdykoli.

Rolety pro 4 roční období 

Kouzlo rolet na okna netkví v celé řadě vlastností, z nichž některé jsou vhodné pro nejteplejší části roku a další zase pro chladná období. Naopak je to o tom, že ty nejdůležitější funkce využijete po celý rok, pokaždé ale trochu jinak.
  • Rolety tvoří účinnou izolaci, která v zimě drží teplo uvnitř a v létě brání zbytečnému ohřívání interiéru. Tepelné ztráty i průnik světla a tepla sníží až o 30 %. Sluneční čidla mohou rolety ovládat podle aktuálního stavu počasí.
  • Kompletně zastíní ložnici a omezí hluk zvenčí. Díky časovači vás probudí v konkrétní čas, takže se příjemně vyspíte i v létě, kdy svítá kolem 4. hodiny ranní.
  • Tvoří přirozenou ochranu oken před větrem, deštěm i ostrým sluncem. 
  • Ze všech typů stínění jsou rolety nejodolnější vůči vniknutí nezvaného vetřelce. Mimo funkce stínění si je proto lidé pořizují i jako bezpečnostní prvek. Během vaší delší nepřítomnosti můžete navíc ovládací systém nastavit tak, aby se rolety během dne navíjely a zase spouštěly, a vy jste tak navodili dojem, že jste doma.

Čím vás rolety ještě překvapí

To samozřejmě ve finále vždy záleží na výrobci stínící techniky. Například společnost Building Plastics z Velké Bíteše vyrábí venkovní stínění na míru pod značkou Minirol. Nejenom, že vám vyrobí rolety téměř libovolných rozměrů, ale nalakují je do vámi vybraného odstínu nebo vám přímo do boxu rolety nainstalují síť proti hmyzu. U Minirolu si vyberete roletu do novostavby, pro instalaci s oknem i dodatečnou montáž.