Venkovní látkové rolety

I když se textilní rolety jako takové pro venkovní použití nehodí, nabízí trh se stínicí technikou obdobnou variantu nazývanou jednoduše venkovní látkové rolety. Vzhledem i funkcí se podobají těm interiérovým, ale z důvodu většího namáhání využívají odolnější materiál, než je běžná textýlie. 

Běžné venkovní látkové rolety se skládají z navíjecího boxu a pruhu materiálu, který je dole uchycen do stahovací lišty. Takové rolety mohou ve venkovním prostředí hůře snášet špatné povětrnostní podmínky. Odolnějším typem venkovních látkových rolet jsou screenové clony, které ke všem výhodám textilních rolet přidávají ještě ochranu před přehříváním interiéru, se kterou souvisí i úspora energie. Screeny jsou osazeny do vodicích lišt, takže jsou výrazně odolnější vůči nepříznivému počasí. 

Screenové rolety Minirol nabízí možnost širokého výběru barevného provedení boxu, vodicí lišty a koncové lamely dle standardního provedení nebo libovolně podle vzorníku RAL. Volitelná je i barva stínicí tkaniny, která tak s ostatními částmi screenů může lépe korespondovat s architekturou domu.