Stahovací garážová vrata

Existuje několik typů ovládání garážových vrat. V případě manuálního ovládání patří k nejpoužívanějším vrata fungující na principu vyvažovací pružiny. Při manipulaci s vraty je potřeba lidské síly, která za madlo vrata stáhne nebo vytáhne. U vysokých vrat se ke stahování používá speciální tyč. Stahovací ovládání najdete v nabídce rolovacích i sekčních garážových vrat.

Tento systém manuálního ovládání je možné zakoupit s vraty samostatně, jinde funguje jako doplněk k elektrickému ovládání pro případ výpadku proudu. Pro pohodlnou manipulaci s vraty doporučujeme druhou variantu, při níž bude primární ovládání fungovat pomocí elektrického pohonu. V tomto případě však nejde jen o pohodlnou manipulaci, ale zároveň o výhodu plynulého chodu zvyšujícího životnost vrat.

Rolovací vrata Minirol mimo to nabízejí i možnost ovládání pomocí řídící jednotky s integrovaným přijímačem rádiového signálu, který umožní řidiči ovládat vrata přímo z auta. Takto na dálku lze ovládat i osvětlení garáže, a to během jakékoli denní doby nebo počasí.