Posuvné mříže

Jinak známé také jako nůžkové mříže jsou jedním z typů bezpečnostních prvků, které lze instalovat na dveře, okna nebo výlohy. Nejčastěji se využívají tam, kde je potřeba, aby byl během dne umožněn volný pohled do výkladu obchodu nebo výhled z okna. Pro majitele posuvných mříží je jejich používání snadné a účinné. Mříž na první pohled odrazuje nezvané hosty a ve skutečnosti plní funkci problematické překážky.

Posuvné mříže mohou být instalované do všech stavebních otvorů, uvnitř i vně stavby a nevyžadují výrazné stavební úpravy. Mříž je vedena horními a dolními vodicími lištami. Manipulaci s mříží usnadňují kladky v jedné z vodicích částí. Posuvné mříže se vyrábí v různých vzorech a je možné je povrchově upravovat libovolnou barvou laku.

Z dnešního pohledu jsou nůžkové mříže zastaralé. Postupně je nahradily různé typy rolovacích mříží, které plní ochrannou i estetickou funkci. Rolovací mříže Minirol jsou nabízeny v lamelovém nebo skládaném provedení. Výplň mříže je složená z do sebe poskládaných prvků. Mříže se jednoduše navíjí  na hřídel v horní části otvoru.