Plastové předokenní rolety

Pro řadu výhod, které svým uživatelům nabízejí, jsou předokenní rolety vyhledávaným typem stínicí techniky. V první řadě jde o regulaci světla v interiéru, účinnou tepelnou izolaci, ochranu proti hluku zvenčí a zajištění pocitu soukromí. Předokenní rolety jsou přímo určeny na okna do rekonstruovaných budov nebo pro dodatečnou montáž. Jde o všechny případy, kdy nelze zaomítací box schovat do omítky a použitý box zůstane nad oknem patrný.

Plastové předokenní rolety je možné instalovat přímo na původní okno, v případě nového okna na rozšiřovací rámový profil, který lze v interiéru zakrýt sádrokartonem. Tvar boxu, do kterého se roleta zatahuje, je volitelný. Předokenní rolety je možné vyrobit z několika druhů materiálů – hliník, plast a další.

Lamely předokenních rolet Minirol jsou běžně vyráběny z kvalitního hliníku, který zaručuje lepší vlastnosti stínicí techniky. Extrudované nebo válcované lamely vyplněné PUR pěnou zaručují ještě lepší tepelnou izolaci a ochranu oken. Minirol jako výrobce předokenních rolet nabízí řešení na míru, ve kterém zohlední požadovaný systém rolety, rozměry, materiály a barevnost. Tvar roletového boxu lze vybírat ze čtyř nabízených typů.