Bambusové rolety

Rolety z bambusu patří k oblíbeným alternativám běžné stínicí techniky, oproti které nabízí vlastnosti a design přírodního materiálu. Výrobci bambusových rolet prodávají produkty běžných rozměrů, atypická řešení na míru nebo například i stropní rolety z bambusu, nejčastěji užívané na terasách, v altánech či verandách. Z hlediska ovládání je možné pořídit rolety s běžným navíjením do balu i se stahovacím mechanismem, který roletu nařasí.

Bambusové rolety jsou vyráběny z přírodního neošetřeného materiálu a z toho důvodu je vhodnější je používat pouze jako vnitřní stínění. Při venkovním použití je doporučeno je ošetřit olejem na dřevo. Naopak není vhodné používat laky na dřevo, které zapříčiní ztvrdnutí rolety a tím pádem i nemožnost jejího navíjení. I přes ošetření je však lepší bambusové rolety používat jen po dobu, kdy jsou skutečně potřeba. Pokud budou celoročně vystaveny venkovním vlivům počasí, hrozí jim pravděpodobný vznik plísní.

Bambusové rolety jsou často spojovány se stíněním altánů, verand, teras nebo pergol. Ještě lepší službu nabízí screenové clony Minirol, které uživatele chrání před ostrým slunečním světlem, hmyzem, prachem, deštěm i větrem. Screeny nabízí příjemný stín a díky průsvitným tkaninám i dostatečný kontakt s okolím. Clony jsou navrženy pro venkovní použití a díky širokému výběru barevného provedení rámu rolety i použitých tkanin se stanou estetickým prvkem exteriéru.

K celoročnímu využití venkovní stínicí techniky jsou ideálním řešení předokenní rolety Minirol, které poskytují příjemný stín, pocit soukromí a působí také jako viditelná překážka pro nezvané hosty. Rolety je možné nalakovat podle vzorníku RAL do libovolného odstínu, takže předokenní rolety ještě snáz sladíte s barvou fasády a okolní architektury.