Tkanina ovlivňuje funkci screenových clon. Poradíme vám, jak ji vybrat

Tkanina ovlivňuje funkci screenových clon. Poradíme vám, jak ji vybrat
Screeny jsou moderní stínící prvek, který je v současné době velmi oblíbený. Dodává příbytku čistý designový vzhled v libovolném barevném provedení. Při správné volbě clony poslouží jako ochrana proti hmyzu, mohou zcela zatemnit interiér anebo „jen“ decentně zastínit prostory.

Jaká látky jsou ve hře?

Screenové látky jsou kvalitní textilie určené pro venkovní použití na screenové rolety. Následující vlastnosti jsou charakteristické pro materiály, které používá značka Minirol od výrobce stínící techniky Building Plastics z Velké Bíteše, která se v oboru pohybuje už 20 let.
 
  • Tkanina Serge je textilie utkaná ze skelných vláken, potažených vrstvou PVC. Je vysoce odolná proti povětrnostním podmínkám a její hlavní výhodou je, že u ní lze kombinovat více barevných vláken. Díky tomu má pravidelný vzhled na jedné ploše.
  • Tkanina Soltis je látka nejprve utkaná z polyesterových vláken, vypnutá a po té pokrytá vrstvou PVC. Má vynikající tvarové vlastnosti. Na rozdíl od screen látky Serge nemá pravidelný vzhled po celé ploše a při její výrobě se používají pouze vlákna stejné barvy.

Další vlastnosti, které je dobré znát

Kromě vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům, mají tyto látky výbornou barevnou stálost pro mnoho let používání, a to díky vrstvě PVC. Tyto druhy tkaniny také zajišťují propustnost světla, která umožňuje stálý kontakt s okolním světem. To znamená, že je přes ně vidět ven, i když dovnitř vidět není.

 
Můžete ale zvolit i variantu úplného zatemnění. Tedy tzv. blackoutové látky. Pokud zvolíte screenovou roletu zipscreen spolu s blackoutem, dosáhnete dokonalého zatemnění a den můžete proměnit v noc. Tyto varianty jsou vhodné zejména pro administrativní budovy, školy a laboratoře.

Jaké jsou rozdíly v ceně?

Cena závisí na mnoha faktorech od rozměrů, přes barevnost, až po ovládání screenových rolet. Nejlepší je rozmyslet si, co od screenů očekáváte. Vyberte si ze vzorníku klidně více látek, nechte si od zkušených odborníků poradit a zdarma zpracovat cenovou nabídku. Přejeme vám, ať si vyberete přesně to, co vám bude vyhovovat.