Screenové clony tvoří ve školách a školkách ideální atmosféru

Článek
Screenové clony tvoří ve školách a školkách ideální atmosféru

Začal školní rok a děti se vracejí za svými kamarády do kolektivu. Se školním rokem se pojí nejen spousta zábavy, ale i náročné výzvy. Ty vyžadují plnou pozornost a koncentraci dětí i učitelů. Co takové pozornosti může pomoct? Čtěte dále a dozvíte se vše potřebné.

Na oba faktory – koncentraci i pozornost má kromě odpočinku vliv i prostředí tříd, ve kterých se žáci i učitelé nachází. Ptáte se, jak toto prostředí vylepšit? Může to být například instalací stínicí techniky (konkrétně screenových clon), která umí vytvořit příjemnou atmosféru, aby žáci podávali ty nejlepší výsledky. 

Co všechno ovlivňuje screenová clona?

Screenové clony nabízí řadu výhod, které je činí vhodnými pro využití ve školách a školkách. Tři klíčové aspekty, které clony ovlivňují, jsou teplota, světelné podmínky a soukromí.

Teplota

Ve školách a školkách může být regulace teploty klíčová pro udržení optimálního prostředí pro učení a hraní. Screenové clony mohou značně snížit množství slunečního tepla, které proniká do interiéru, což eliminuje i potřebu klimatizace. V zimě mohou screenové clony naopak poskytnout dodatečnou izolační vrstvu, která pomáhá k udržení tepla uvnitř. Ve finále může škola či školka ušetřit na energiích.

Světelné podmínky

Správné světelné podmínky jsou nezbytné pro efektivní učení a celkové pohodlí studentů i učitelů. Příliš mnoho slunečního světla vytváří odlesky na tabulích nebo obrazovkách počítačů, což působí rušivě. Nedostatek světla zase zhoršuje koncentrovanost žáků. Screenové clony umožňují vpuštění světla v ideálním poměru.

Soukromí

Soukromí je ve školkách, nebo v nižších ročnících základních škol velmi důležité. Screenové clony zamezí náhodným pohledům zvenčí - dovnitř nejde přes screenovou roletu vidět. Děti se tak cítí bezpečněji a méně se rozptylují. Tuto funkci screenů ocení i rodiče dětí zejména ve školách a školkách, které disponují velkými prosklenými plochami.

Screenové rolety na 100 způsobů

Každá místnost vyžaduje specifické podmínky na prostupnost světla. Do jedné třídy či herničky se může hodit screenová tkaninavysokou propustností světla, ale například v promítací místnosti spíš uvítáte blackoutovou látku, která zaručí maximální zatemnění. Screenové rolety tedy vybírejte hlavně podle toho, do jakých prostor budou určené. Látky si nakombinujte dle vlastností, struktury či barevnosti.

bur-mar-schoten-klein23.jpg

Exteriérové screenové clony vs. interiérové stínění

Externí screenové clony jsou účinnějším stínicím prvkem než interiérové stínění. Odráží totiž sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní tabuli. Díky tomu dokáže venkovní stínění zabránit nežádoucímu ohřívání interiéru. V letních měsících je zároveň možné snížit teplotu místnosti až o několik stupňů, a výrazně tak ušetřit náklady na klimatizaci.

Nejlepší stínění pro školská zařízení

Ideálním typem venkovní stínicí techniky pro školy a školky jsou právě screenové rolety, které poskytují stín bez ztráty přirozeného světla nebo výhledu ven.

Screenové clony jsou nejen funkční, ale také poskytují estetické výhody. Vypadají totiž velmi moderně, dokážou oživit jakékoliv prostředí školy či školky.

Tak na co ještě čekáte? Přesvědčte se o tom sami! Screenové clony se hodí do jakéhokoliv školského zařízení. Ať už má moderní či tradiční vzhled.

Příště vám například ukážeme screenové clony na historické budovy. I pro ty máme totiž skvělé řešení, které dovolí kombinaci historické budovy s moderní stínicí technikou.