Sítě, které vám nebudou překážet ani v zimě

Článek
Sítě, které vám nebudou překážet ani v zimě
Už při výběru prvku jakým jsou sítě proti hmyzu byste měli myslet nejen na období, kdy je budete využívat nejvíce, ale právě i na to, kdy nebudou vůbec potřeba. Jde především o to umět si představit sítě na oknech a dveřích i v zimním období, kdy by vám spíše překážely ve výhledu nebo při otevírání. I podle toho byste se měli nakonec rozhodnout, který typ sítí si pořídíte.

Sítě proti hmyzu - nechat nebo sundat?

Každý to cítí jinak. Dříve se používaly pouze jednoduché pevné sítě, které se zpravidla na zimu sundávaly. Dodnes je celá řada uživatelů, kteří jsou zvyklí takto používatt i moderní sítě proti hmyzu. Jiní uživatelé si je nechávají na oknech a dveřích bez obav po celý rok. Je pravda, že v současnosti jsou používané materiály natolik odolné, že jim naše zima jen tak neuškodí. Co se na nich ale postupem času může podepsat je například opakovaně se tvořící led v prostoru mezi sítí a oknem. Na druhou stranu skutečně platí, že uskladněním sítí na zimu prodloužíte jejich životnost.

Možnosti demontáže jednotlivých typů sítí proti hmyzu Minirol 

  • Pevné sítě
    U oken je sundání záležitost jednoduchým pootočení několika háčků a síť je dole. U dveří síť stačí vysadit z pantů a uskladnit ji do garáže nebo do sklepa. 
  • Posuvné sítě
    Sítě, které tvoří rám pohybující se v kolejnicích, vyžadují zkušenější manipulaci. Obecně platí, že konstrukce posuvných sítí není dělaná na to, abyste je dvakrát do roka sundávali a montovali zpět na okna nebo dveře. S jejich zazimováním tedy nepočítejte.
  • Rolovací a plisé sítě
    V případě těchto dvou sítí budete mít jejich zimní úklid nejjednodušší. Stačí síť nechat v její otevřené poloze tak, aby zůstala srolovaná nebo složená v kraji, kde v pořádku přečká zimu. 

Před samotným úklidem vždy doporučujeme síť prohlédnout, jestli během sezóny nedošlo k poškození, a očistit ji vodou od nečistot. Uvidíte kolik prachu, pylu a drobného hmyzu se na ní zachytí.

Na míru pro vás

Značka Minirol nabízí 2 druhy sítí - sítě proti hmyzu do oken a sítě proti hmyzu do dveří. Obě tyto varianty dokážeme přizpůsobit rozměrům vašich oken i dveří ve všech 3 provedení. Aby sítě dokonale zapadly do každé domácnosti, nalakujeme její pevné části do jakéhokoliv odstínu ze vzorníku RAL. Kvalitní síťovinu standardně nabízíme v černé a šedé barvě, přičemž šedá barva působí nenápadněji. 

Zaujala vás naše nabídka? Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu nebo formuláře na webu. Rádi zodpovíme vaše dotazy a pomůžeme vám s výběrem sítí nebo venkovního stínění.