Jak vybrat bezpečnostní mříže na okna a do dveří

Článek
Jak vybrat bezpečnostní mříže na okna a do dveří
Mříž patří k jednomu ze způsobů, jak zajistit stavební otvory proti vniknutí. Fungují jako účinná překážka, která nezvaným hostům vstup do objektu znesnadní. Je proto vhodné je kombinovat s poplašným zařízením nebo jiným způsobem monitoringu pohybu v budově. Přestože se mříže používají odedávna, prodělaly v poslední době proměny po technologické i estetické stránce. Tento typ účinné ochrany se tak snáz stane přirozenou součástí fasády objektu.

Minirol vyrábí mříže na míru

Okna v přízemí, vstupní dveře přímo z ulice nebo balkon v prvním patře patří k velmi snadno dosažitelným cílům pro všechny nenechavce. Řešením jejich ochrany jsou rolovací bezpečnostní mříže. V nabídce značky Minirol, specializující se na zakázkově vyráběné produkty, najdete mříže vhodné pro soukromý i komerční sektor. Díky velkorysým rozměrům můžete použít mříže do dveří i oken. V portfoliu výrobce najdete mříže lamelové a skládané, z oceli nebo hliníku, navíc v rozmanitém barevném provedení.

Na co se při výběru zaměřit

Prostor kolem oken a dveří

Při rozhodování, jaký systém mříží pořídit, byste měli primárně vycházet z možností stavebního otvoru. Rolovací mříže se bez velkých stavebních úprav hodí v podstatě všude a jsou variantou i tam, kde z nějakého důvodu nelze použít běžné otvíravé nebo nůžkové mříže.

Rozměry mříží

Díky zakázkové výrobě jsou rozměry mříží Minirol variabilní. Nemusíte se tedy trefovat do žádné tabulky rozměrů. Jako vše, má i výroba mříží své limity. Rolovací mříže lze vyrobit v maximální ploše 10m2 a šířce pancéře 4m.

Materiál

Mříže vyrobené s cílem bránit vniknutí zvenčí a chránit tak majetek uvnitř, se zpravidla vyrábějí z oceli nebo kombinaci oceli a hliníku. Jiné materiály jsou pro rolovací bezpečnostní mříže nevhodné.

Ovládání

U rolovacích mříží Minirol počítejte s použitím elektrického ovládání, které prodlužuje životnost celého systému a pro uživatele je komfortnější. V úvahu také přicházejí klíčové spínače, čtečky otisků prstů nebo dálkové ovládání.

Barva

Lamelové mříže výrobce dodává ve 3 základních odstínech - bílá, šedá, tmavě hnědá. Za příplatek je možné mříže nalakovat dle libovolné barvy ze vzorníku RAL. U skládaných mříží si můžete vybrat ze stříbrného, žlutého nebo černého pozinku. Lakování možné není. 

V případě zájmu o návrh řešení a kalkulaci mříží, si napište o nabídku zdarma.