Hledáte ideální stínění francouzských oken? My známe ta nejlepší

Článek
Hledáte ideální stínění francouzských oken? My známe ta nejlepší
Je pravda, že francouzská okna, někdy také nazývaná jako francouzské dveře, volíme pro jejich výhled a světlo. I tato rozměrná okna ale potřebují zastínit. Pokud zvažujete, které stínění použít, pak radíme zamyslet se nad roletami a screenovými clonami. Právě ty totiž mohou odstranit nevýhody francouzských oken a zajistí vám vysoký komfort bydlení.

Co jsou francouzská okna

Francouzská okna jsou dlouhodobě oblíbeným řešením pro rodinné domy i moderní komerční objekty, protože mají oproti klasickým oknům několik výhod. Může za to spodní hrana oken, která se nachází na úrovni podlahy. Nabízí tak více světla, lepší výhled, ale také intenzivnější větrání, při kterém dochází k rychlejší výměně vzduchu v místnosti. Naproti tomu má rozměr oken i nevýhody, mezi které patří v zimních měsících větší tepelná ztráta. Okna v přízemí doporučujeme navíc zabezpečit proti vniknutí nechtěných návštěvníků.

Screenové clony i rolety mají co nabídnout

Screeny a rolety jsou skutečně vhodným stíněním na francouzská okna. Oba typy nabízí moderní design v nejrůznějším barevném provedení, a zajišťují tak moderní a přívětivý vzhled. Dále nabízí ochranu před nepříznivým počasím, tepelnou úsporu nebo ochranu před hlukem. Jak si mezi nimi ale vybrat?

Vyzkoušejte screeny jako vzdušné a téměř neviditelné stínění

Screenové rolety jsou zástěny z kvalitní textilie s téměř neomezenou životností, které umožňují průchod části světla do interiéru. Můžete tak skrze ně vidět, ale přitom vůči pohledům zvenčí zůstat v soukromí. Snižují energetickou náročnost bydlení a spolehlivě ochrání před nepříznivým počasím jako déšť, kroupy sníh a silný vítr. Jejich prodyšnost zároveň umožňuje větrat i se spuštěnými zástěnami. Jejich výhodou oproti lamelovým roletám je menší box, do kterého se screeny rolují. Nezabírají tolik místa a jsou vhodnější pro doplňkovou montáž.

Vsaďte na poctivou ochranu v podobě rolet do francouzských oken

Venkovní rolety jsou vyráběny z lamel plněných PUR pěnou. Stejně jako screeny chrání před nepříznivým počasím a snižují energetické ztráty. Ale naopak nepropouštějí žádné světlo a nejsou prodyšné. Za to ale skvěle izolují hluk a chrání vás před nájezdem lupičů, kterým výrazně znesnadní vniknutí do vašeho příbytku a vy tak můžete v klidu odjet třeba na dovolenou.

Screeny i rolety jsou dobrou volbou i pro francouzská okna, u kterých svými vlastnostmi minimalizují jejich nevýhody s tepelnými ztrátami či bezpečností. Produkty s výše popsanými vlastnostmi vyrábí společnost Building Plastic pod značkou Minirol stínící technika. Pochází z Velké Bíteše a oboru venkovního rolovacího stínění se věnuje už více než 20 let.