Toužíte po designových roletách? Vsaďte na barvy.

Pokud současně s pořizováním venkovního stínění řešíte možnosti jeho vzhledu a sladění s fasádou či interiérem, vězte, že fantazii se meze nekladou. Ve výrobním areálu máme k dispozici vlastní práškovou lakovnu, jeden z nejmodernějších provozů v České republice.

Lakování na míru

Nevyberete-li si ze základní nabídky barev, necháte si stínění nalakovat do libovolného odstínu podle vzorníku RAL. Naše lakovna zpracuje všechny viditelné a pohyblivé části stínění. Provoz splňuje vysoké standardy týkající se kvality povrchových úprav, a díky tomu výrobce dokáže zajistit vysokou odolnost vůči otěru, stálobarevnost a dlouhou životnost stínění.

Jak vybrat barvu?

S ohledem na množství možností je dobře si na začátek ujasnit, podle jakého klíče budete barvu rolet vybírat. Podle výrobce zákazníci nejčastěji vybírají jedním z následujících způsobů:

 
  • Slaďte stínění s fasádou a barvou oken a dveří

Vcelku logicky se jeví postup, při kterém se barva stínění stává součástí celkového vzhledu domu. To znamená, že zákazník nebo architekt bere ohled na fasádu, okna, dveře i interiér. To je možné i díky lakování technikou bicolor, kdy vnitřní strana stínění má jinou barvu než ta vnější.
 

  • Vyberte neutrální barvu, která se neomrzí a nevyjde z módy

Stálicemi mezi barvami jsou v tomto ohledu odstíny béžové, hnědé a šedé. Dekor dřeva se lidem líbí dlouhodobě bez ohledu na probíhající módní vlny v oboru i mimo něj.
 

  • Říďte se aktuálními trendy

Stále častěji se stává, že zákazníci touží po barevných designových roletách, které se budou hodit k výrazné architektuře domu nebo ji naopak oživí. K dlouhodobým trendům proto patří lakování odstíny žluté, červené, zelené nebo modré.

Pantone barva roku 2018

Při hledání inspirace pro odstín, kterým si necháte nalakovat vaše venkovní stínění, můžete vsadit na lidi, kteří každoročně určují trendy. Najdete je v korporaci Pantone, která vlastní patentovaný systém k označení barev používaný celosvětově v designu, grafice, tisku či návrhářství. Pro letošní rok Pantone vyhlásilo barvou roku odstín Ultra Violet (18-3838), tedy výraznou fialovou postavenou na modrém základě. Barva má symbolizovat kreativitu, provokaci a má věcem dodat tajemnou auru.


 

5 let záruka na vybrané komponenty
Technické poradenství na místě
Poptávka zdarma
Výrobky na míru
Přihlaste se k odběru Newsletteru a mějte neustále přehled o novinkách a produktech