Co je nového u screenových rolet MINIROL v roce 2020

Článek
 Co je nového u screenových rolet MINIROL v roce 2020
Od roku 2010, kdy jsme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu – screenových clon – pod značkou MINIROL, jejich popularita mezi zákazníky stále roste. Tato skutečnost i vztah k vývoji a posouvání hranic výroby a designu produktů nás motivuje k neustálému vylepšování našeho portfolia. Pro rok 2020 jsme si v oblasti screenů připravili hned dvě technologické novinky.

Čistější design

Screenové rolety, nejen z naší produkce, měly donedávna na stínící tkanině nad spodní lištou viditelný svar. S tímto vizuálně nedokonalým řešením jsme se vypořádali prostřednictvím využití systému VISITEX. Ten umožňuje k tkanině přivařit polovinu zipu, který vede speciální plastový profil odpovídající konkrétní spodní liště. Žádný svarový šev tak nevzniká a viditelně neukončuje screen. Zákazníkům tak můžeme nabídnout čistší design stínění.

Rychlejší manipulace

Druhou novinkou je systém ClickOn, pohodlnější a rychlejší způsob nasazení tkaniny na rolovací válec. Vše spočívá v minimálním plastovém profilu ve tvaru T přivařeném k horní části screenové tkaniny. Výhodou profilu je vysoká pevnost v tahu a odolnost proti opotřebení. Na samotné nasazení tkaniny na válec díky tomuto systému stačí jeden jednoduchý pohyb, a to zacvaknutí profilu do otvoru ve válci – odtud ClickOn.
Technologie, se kterými už pracujeme
Výše v textu jsme opakovaně zmínili tkaniny. Ty jsou v případě screenových clon klíčovou součástí celého stínění. Oproti jiným typům stínící techniky screeny zatemňují interiér a zároveň uživateli umožňují výhled ven. Z toho důvodu používáme ty nejkvalitnější.
  • Serge tkaninu tvoří skelná vlákna potažená PVC vrstvou
  • Soltis tkanina se skládá z polyesterových vláken s PVC vrstvou

PVC vrstvy mají tkaniny ochránit a zajistit jejich barevnou stálost.

Obě novinky od jara 2020 najdete na všech našich screenových clonách. 

K dalším inovacím pro letošní rok patří výroba screenů do šířky až 6m, zavedení do výroby boxů 120 x 120 mm a také Lockscreen Integrated. Oba se perfektně hodí na zastínění např. pergol.

V případě, že vás tyto novinky zaujaly, neváhejte se na nás obrátit a kontaktujte nás. Rádi s vámi probereme vaše představy a sestavíme nezávaznou nabídku.