Blíží se sezóna hmyzu a alergií, vyzrajte na ně se sítěmi proti hmyzu

Článek
Blíží se sezóna hmyzu a alergií, vyzrajte na ně se sítěmi proti hmyzu
Jaro je za dveřmi, první teplé dny přijdou, co nevidět a příroda znovu ožívá. Kvetou prvosenky, petrklíče, na vrbovém proutí raší kočičky. S takovou krásou všude kolem se však probouzí i včely, mouchy či mravenci. A i když k přírodě bezesporu patří, doma o ně příliš nestojíme. Vyzrajte na ně se sítěmi do oken a dveří a pusťte si domů jarní atmosféru bez přítomnosti hmyzu!
Mravenci v kuchyni, vosa na okně nebo můra narážející do žárovky – to všechno jsou zážitky, kterých by se většina z nás ráda zbavila. A řešení je kupodivu velmi snadné: sítě do oken a dveří. Spolehlivě zabrání vniknutí hmyzu do interiéru a vy se tak nemusíte bát nechtěného bodnutí a alergické reakce.

Typy Minirol sítí proti hmyzu

Pevné sítě

Skládají se z pevné konstrukce hliníkového rámu a napnuté sítě. Pevné sítě jsou vhodné do rámů všech typů oken (plastových, tak hliníkových či dřevěných eurooken) i dveří.

Rolovací sítě

Jak už název tohoto typu vypovídá, síť se roluje. To je zajištěno hřídelí s pružinou ukrytou v hliníkovém boxu. Na ni se pak síťovina, ukotvena ve vodicích lištách, navíjí.

Plisované sítě

Vhodné i pro opravdu velká okna. Základem je vodicí profil tvaru U a nízký PVC profil, ve kterých se síť mechanicky posouvá.

Posuvné

Síť proti hmyzu do francouzských oken a dveří. Je uchycena a vedena ve speciálních kolejnicích, síť se neotevírá klasicky jako v případě pevného typu, ale posouvá se s ní doprava či doleva.
Na výběr však máte i z různých typů síťovin podle konkrétních potřeb zákazníka. Nabízíme:
  • standardní
  • protipylovou
  • síťovinu s UV vrstvou
  • extra průhlednou síťovinu
  • síťovinu se zvýšenou odolností vůči zvířatům

Kvalitní provedení vydrží dlouhá léta

Chceme, aby naše výrobky vydržely co nejdéle. Protože i sítě proti hmyzu Minirol jsou vyrobeny z pevných extrudovaných profilů a komponentů a nerezových spojek. K jejich výrobě používáme skelné vlákno potažené PVC vrstvou. U plisovaných sítí pak kombinujeme PVC síťovinu s vlákny kevlaru.

Sítě na míru vašim oknům a dveřím

Žádnou síť nevyrábíme jen tak od oka, ale řídíme se přesnými rozměry a požadavky zákazníka. Problémem pro nás nejsou ani atypická okna – řešení zkrátka najdeme vždycky.
 
A pokud jste měli obavy o samotnou montáž sítí, možná vás překvapíme, jak je to snadné. Okenní síť je upevněna k oknům prostřednictvím háčků, sítě proti hmyzu do dveří pak mají pevnou konstrukci, kterou snadno do dveří nasadíte. I přes tuto jednoduchou instalaci si však můžete být jisti, že sítě v oknech i dveřích drží pevně a nehnutě.

Nyní už víte to nejdůležitější o sítích proti hmyzu. Pokud si však ještě stále nejste jisti, který typ je pro vaši nemovitost ten nejlepší, ozvěte se nám. Společně najdeme tu správnou cestu.