Blíží se sezóna hmyzu a alergií, vyzrajte na ně se sítěmi proti hmyzu

Článek
Blíží se sezóna hmyzu a alergií, vyzrajte na ně se sítěmi proti hmyzu

Jaro je za dveřmi, první teplé dny přijdou co nevidět a příroda znovu ožívá. Kvetou prvosenky i petrklíče a na vrbovém proutí raší kočičky. S takovou krásou všude kolem se však probouzí i včely, mouchy  a alergikův imunitní systém.  S pomocí sítí do dveří a oken si domů  pustíte jarní atmosféru bez hmyzu i většiny alergenů ve vzduchu.

Mravenci v kuchyni, vosa na okně nebo můra narážející do žárovky.To všechno jsou zážitky, bez kterých by se většina z nás v životě obešla. A řešení je kupodivu velmi snadné: pořiďte si vhodné sítě do oken a dveří. 

Nejen, že sítě pomůžou zabránit vniknutí hmyzu do interiéru, ale také omezí množství venkovních alergenů, jako jsou pyl, prach a spory plísní. Tyto částice se přenáší vzduchem nebo na tělech hmyzu a mohou vyvolat alergické reakce nebo zhoršit existující respirační problémy, jako je astma nebo sezónní alergie. Ta správná (a bezchybně nainstalovaná) síť proti hmyzu tyto alergeny zachytí ještě předtím, než se dostanou k vám domů.

Typy SUYS sítí proti hmyzu

Pevné sítě

Skládají se z pevné konstrukce hliníkového rámu a napnuté sítě. Sítě můžete nechat na okně celoročně, ale v případě potřeby je můžete z rámu okna kdykoliv vyjmout a vrátit zpět.

Jsou vhodné pro všechny typy oken  (plastových, tak hliníkových či dřevěných eurooken), včetně těch s atypickými tvary, i dveří.

Nainstalujete je snadno, umožňují pohodlnou montáž z interiéru – ve většině případů dokonce ani není nutné zasahovat do rámů oken.

Rolovací sítě

Jak už název tohoto typu vypovídá, síť se roluje, a to do elegantního hliníkového boxu. Kdykoliv si tedy budete chtít užít nerušený výhled ven, srolujete ji do tohoto boxu. 

Jsou vhodné pro všechny typy oken a dveří a jejich ovládání je jednoduché – pomocí madla v koncové liště či šňůry.

Máte od nás také rolety? Rolovací síť proti hmyzu vám můžeme integrovat do roletového boxu. Oba prvky, roleta i síť, mají vlastní hřídel, a proto se mohou pohybovat nezávisle na sobě.  

Plisované sítě

Okenní i dveřní plisované sítě vynikají svým elegantním designem a pohodlným ovládáním. Pomáhají také zachovat bezbariérový průchod.

Jsou vhodné i pro opravdu velká okna – můžeme nabídnout maximální rozměry až 4,5 m pro jedno křídlo. 

Plisovanou síť můžete snadno stáhnout k rámu okna a užívat si nerušený výhled ven. Další výhodou plisé sítí je jejich prostorová nenáročnost a možnost instalace na okna s roletami. Síť se pohybuje buď horizontálně, nebo vertikálně a skládá se do tvaru harmoniky. 

I při častém užívání má plisovaná síť velmi dlouhou životnost. V zavřené poloze je síť svou konstrukcí chráněna proti nepříznivému počasí.

Posuvné

Posuvné sítě jsou ideální volbou pro francouzská okna. Síť je uchycena a vedena ve speciálních kolejnicích,  neotevírá se klasicky jako pevná síť.

Pro jejich tichý chod a snadnou manipulaci je oceníte například v ložnicích. Musíte ale počítat s dostatečným prostorem pro posouvání sítě do strany, v zavřené poloze drží díky magnetické aretaci.

Jakou zvolit síťovinu?

Typ sítě proti hmyzu už máte. Teď můžete zvolit i typ síťoviny podle vašich konkrétních potřeb. Nabízíme:

  • standardní

  • protipylovou

  • síťovinu s UV vrstvou

  • extra průhlednou síťovinu

  • síťovinu se zvýšenou odolností vůči zvířatům

Kvalitní provedení vydrží dlouhá léta

Chceme, aby vám naše výrobky sloužily co nejdéle, a proto jsou i sítě proti hmyzu SUYS vyrobeny z pevných extrudovaných profilů a komponentů a nerezových spojek. 

K jejich výrobě používáme skelné vlákno potažené PVC vrstvou, které drží svůj tvar za každých podmínek. Nereagují na vzdušnou vlhkost, ani na sluneční záření, a proto mají velmi dlouhou životnost. U plisovaných sítí pak kombinujeme PVC síťovinu s vlákny kevlaru, které jsou odolné úplně stejně.

A co barevné možnosti? Ve standardním provedení nabízíme černou a šedou síťovinu. Vyšší průhlednost vždy zajistíte s černou barvou síťoviny. Síťový rám vám však nalakujeme jakoukoliv barvou ze vzorníku RAL, je i možnost dřevěného dekoru. Jinými slovy: Vybrat si můžete z více než 200 odstínů.  

Sítě na míru vašim oknům a dveřím

Žádnou síť nevyrábíme jen tak od oka, ale řídíme se přesnými rozměry a vašimi požadavky. Problémem pro nás nejsou ani atypická okna – řešení zkrátka najdeme vždycky.

Bojíte se, že je  montáž sítí náročná? Překvapí vás, jak je to snadné. Okenní síť je upevněna k oknům prostřednictvím háčků, sítě proti hmyzu do dveří pak mají pevnou konstrukci, kterou snadno do dveří nasadíte. I přes tuto jednoduchou instalaci si však můžete být jisti, že sítě v oknech i dveřích drží pevně a nehnutě.

Nyní už víte to nejdůležitější o sítích proti hmyzu. Pokud si však ještě stále nejste jisti, který typ je pro vaši nemovitost ten nejlepší, ozvěte se nám. Společně najdeme tu správnou cestu.